Українські компанії готуються до заборони 1С: що очікує на бізнес

Україна може ввести заборону на продаж програм, які використовуються у бухгалтерському обліку і в яких використовується російська мова. Відповідний законопроєкт під номером 10186 з'явився на офіційному веб-сайті Верховної Ради.Українські компанії готуються до заборони 1С: що очікує на бізнес - one.ua
Ця заборона стосується програми 1С, її продуктів та їхніх аналогів. Підприємства, які будуть використовувати ці програми після введення обмежень, підлягатимуть штрафу в розмірі від однієї до двох тисяч мінімальних заробітних плат.
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що до 2017 року програма компанії 1С була найпопулярнішою у сфері бухгалтерського обліку в Україні і була розроблена в Росії. Проте у квітні 2017 року Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ввела санкції проти програмних продуктів цього розробника, заборонивши їхній продаж в Україні.

Незважаючи на це, документ вказує, що багато підприємств продовжують використовувати російський 1C та його аналоги.

Зазначається, що станом на сьогодні російський продукт присутній у понад 80% українського бізнесу, і обсяг послуг оцінюється в пів мільярда гривень.
Джерело: one.ua

Метки: