Україна позбавляє акредитації посла Ірану у відповідь на постачання зброї армії РФ

Міністерство закордонних справ позбавляє посла Ірану в Україні акредитації, а також скоротить кількість дипломатичного персоналу посольства Ірану у Києві. Рішення ухвалено у відповідь на постачання Іраном озброєння армії РФ, повідомляється на сайті МЗС.

У відомстві повідомили про доручення президента Володимира Зеленського невідкладно відреагувати на факти використання військами РФ зброї іранського виробництва.

23 вересня до МЗС було викликано тимчасового повіреного у справах Ірану в Україні.

Як повідомляє відомство, іранській стороні було заявлено, що постачання іранського озброєння Росії для подальшого використання військами РФ проти України безпосередньо суперечить публічно задекларованій керівництвом Ірану позиції нейтралітету, поваги до суверенітету та територіальної цілісності України.

"Постачання зброї Росії для ведення війни проти України є недружнім актом, який завдає серйозного удару відносинам України та Ірану", – заявили в МЗС.

 

У відповідь на такий недружній акт українська сторона ухвалила рішення позбавити посла Ірану акредитації і суттєво скоротити кількість дипперсоналу посольства Ірану в Києві.

Метки: посол Ирана, Россия