Неділя, 19 травня 2024 року

Україна потіснила Польщу з одного з експортних ринків

Україна у 2023 році встановила безпрецедентний рекорд з експорту свіжої лохини – понад 4 тисячі тонн цієї ягідної культури
Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

лохина

Такий вражаючий показник в умовах повномасштабної війни та закриття кордонів виявився несподіваним навіть для учасників ринку.

У Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО) пояснюють цей феномен тим, що в Україні є велика кількість молодих плантацій лохини, тому середня врожайність і, як наслідок, виробництво ягоди природно зростає.

Економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак додав, що площі посадки лохини продовжують зростати, адже експорт збільшується, а бізнес і надалі залишається привабливим для українців. Крім того, зазначає експерт, внутрішній попит на лохину знижується, адже через війну мільйони громадян України вимушено залишають країну.

Сприяли зростанню експорту сприятливі погодні умови, а також скорочення постачання з Перу – найбільшого у світі експортера лохини. Аномальна спека в цій американській країні призвела до обвалу експорту та різкого підвищення цін на лохину в Європі.
Ярмак додав, що через це українські виробники розпочали експорт лохини у нетиповий період – серпень-вересень, коли ціни на ягоду перебували на дуже високому рівні.
Одним із ключових чинників успіху українських експортерів лохини на зарубіжних ринках стала диверсифікація напрямків поставок. Польща втратила статус надійного торгового партнера, внаслідок чого експорт скоротився на 39%. Натомість постачання української лохини до Німеччини, яка є головним ринком збуту для польської продукції, продемонстрували вражаюче 18-кратне зростання. Іншими словами, Україна почала відвойовувати частку польської лохини на німецькому ринку.
Значне зростання – на 37% – також спостерігалося в експорті української лохини до Нідерландів. Більше того, постачання до Іспанії та інших країн Євросоюзу збільшилися більш ніж у 4 рази. Крім того, на 11% зросли постачання до Великобританії, що входить до четвірки провідних ринків збуту для цієї ягіди.

Крім цього, з'явилися перші українські виробничі компанії, які почали безпосередньо постачати лохину найбільшим торговим мережам Євросоюзу, минаючи посередників.

Джерело: Хвиля

Метки: лохина

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.