Україна внаслідок семи російських атак на об’єкти енергетики втратила близько 9 гігаватів потужностей генерації. Це еквівалентно обсягу енергоспоживання Нідерландів упродовж трьох місяців. Або сукупному споживанню Словаччини та трьох країн Балтії.
Про це заявив очільник «Укренерго» Володимир Кудрицький на форумі «Війна і енергетика. Як це впливає на бізнес», який відбувся 21 червня в Києві.
Він закликав невідкладно почати будівництво об’єктів розподіленої генерації, щоб підготуватися до наступної зими. Як пояснив очільник «Укренерго», розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему більш стійкою до російських атак.
«[Тоді росіяни] не зможуть сконцентруватися на 10 чи 15 великих електростанціях, а матимуть справу з величезною кількістю малих. І тут ми підходимо до питання децентралізації генерації. І робити це треба не після перемоги, не після війни, а просто зараз», — зазначив Кудрицький.
З 22 березня росіяни здійснили вісім масованих атак на українську енергетику. Зокрема, окупанти цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції України. Збитки від атак на українську енергетичну інфраструктуру оцінюють у понад один мільярд доларів. Через значні пошкодження електростанції не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.
Джерело: Громадське
Метки: электроэнергия