Четвер, 13 червня 2024 року

Укладка ламінату своїми руками — легко та вигідно

Читать на русском

Ламінат вже не є революційним покриттям для підлоги, як це було 15-20 років тому. Однак популярність ламінату не лише не знижується, а й зростає з кожним роком!

У нашій статті ми розповімо вам про влаштування ламінату та про способи його укладання своїми руками. Адже це покриття настільки легко в монтажі, що витрачати гроші на наймання фахівця, що професійно займається укладанням ламінату, було б безглуздо, оскільки ціна на укладання ламінату досить велика.

Будова панелей ламінату

Зайшовши в будь-який будівельний магазин, що торгує ламінованими панелями, ви побачите безліч розквітів і текстур ламінату. Але незалежно від зовнішнього вигляду ламінованих панелей, всі вони мають однакову будову, яка складається з наступних шарів:

 • Глянцевий шар — надає блиску ламінату і захищає текстурний папір від пошкодження.
 • Декоративний шар — текстурний папір, що надає панелям вигляду справжнього дерева.
 • Основний шар — виконаний із акрилатної смоли з додаванням мінеральних часточок для збільшення міцності.
 • Пластиковий шар — виконує функцію гідроізоляції та також збільшує міцність панелі.
 • Клейові шари — з'єднують між собою перелічені вище шари.

Кожна ламінована панель має з двох боків замкові пази та замкові шипи.

Монтаж ламінату своїми руками

ламинат1

Як уже говорилося, у укладанні ламінату немає нічого складного. Головне не експериментувати та дотримуватись наступного порядку робіт:

Підготовчий етап

На підготовчому етапі вам необхідно підготувати поверхню, на яку будуть укладатися ламіновані панелі:

 • Видаліть старе покриття підлоги.
 • Якщо у вас бетонні перекриття, зашпаклюйте всі стики, тріщини та вибоїни цементним розчином або зробіть бетонну стяжку.
 • Якщо у вас дерев'яні підлоги, замініть усі гнилі дошки чи половиці. За допомогою рубанка та шпаклівки вирівняйте поверхню.

Запам'ятайте, нерівність покриття, на яке укладатиметься ламінат, не повинна перевищувати 4 міліметри на 2 квадратні метри площі приміщення. В іншому випадку покриття з ламінату може деформуватися.

Крім підготовки поверхні необхідно підготувати такі інструменти:

 • Електричний лобзик або ручна ножівка з дрібними зубцями.
 • Вимірювальна рулетка.
 • Будівельний косинець.
 • Олівець.
 • Гумовий молоток.
 • Набір пензликів (якщо ви будете проводити монтаж клейовим способом).

Якщо у вас вдома немає відповідних інструментів, сходіть у будь-який будівельний магазин і попросіть дати вам спеціальний набір для укладання ламінату.

Укладання гідрозахисту та підложки

Ламіновані панелі дуже чутливі до вологи, особливо з нижньої сторони. Тому перш ніж робити їх укладання, слід подбати про гідроізоляцію.

Для гідроізоляції, як правило, використовують дифузійну мембрану або спінений поліетилен. Ізоляція від вологи більше необхідна на бетонному покритті, ніж на дерев'яних підлогах.

Розтяніть поліетилен або мембрану по всій поверхні внахлест шматків один на одний і на стіни, а потім з'єднайте їх широким скотчем.

Після укладання гідроізоляційного шару необхідно зробити укладання підкладки. Багато хто не розуміє, навіщо потрібна підкладка і воліють заощаджувати на ній. Але робити це не потрібно, оскільки підкладка виконує такі функції:

 • Згладжування нерівностей основного покриття.
 • Звукоізоляція.
 • Додатковий захист від вологи.
 • Захист панелей від абразивного стирання.
 • Підвищення статичності покриття.

Зазвичай підкладка продається разом з панелями, тому не відмовляйтеся її купити, якщо продавець запропонує вам це зробити.

Плаваюче або клеєне покриття?

Ламіновані панелі можна як склеювати між собою і приклеювати їх до поверхні, так і просто укладати на підкладку, скріплюючи панелі тільки замками. Обидва варіанти мають свої плюси та мінуси.

Наприклад, приклеєний ламінат буде менш схильний до вологи та деформації, але зате ви не зможете зробити заміну пошкодженої панелі.

Ламінат, що плаває, легко піддається повторному розбиранню та складання, але сильно реагує на перепади температур і вологості.

Вибір за вами, але, як показує практика, більшість людей вибирають плаваючий варіант, оскільки він дешевше і простіше.

Способи укладання ламінату

ламинат2

Існує три основні способи укладання ламінату:

 1. Поздовжнє укладання — панелі кладуться паралельно до довжини приміщення. В основному від вікна до дверей. Це найпростіший і найпоширеніший спосіб.
 2. Поперечне укладання - панелі кладуться паралельно ширині кімнати, від стіни до стіни. Цей спосіб складніший, але дозволяє візуально збільшити простір кімнати.
 3. Діагональне укладання — панелі кладуться від центру приміщення до кутів. Це найскладніший, але найкрасивіший і найоригінальніший спосіб укладання ламінату.

Якщо ви не маєте гарних навичок у укладанні ламінованих панелей, радимо вибрати перший спосіб.

Як укладати ламінат?

Як приклад візьмемо поздовжній спосіб укладання ламінату, оскільки він найлегший:

 1. Укладіть першу панель у кутку приміщення пазом від себе і відповідно шипом (гребенем) до себе.
 2. Приєднайте до вузької частини першої панелі другу панель і таким чином прокладіть перший рядок.
 3. Коли ви дійдете до порога дверей або до стіни, обріжте останню панель по потрібній довжині лобзиком або ножівкою. Отриманий обрізок використовуйте для початку другого ряду (якщо він не дуже маленький).
 4. Почніть укладати другий ряд, але не забудьте залишити між стіною та першим рядом зазор в 1-2 сантиметри. Цей зазор необхідний для запобігання деформації покриття через перепад температури або вологості.
 5. Укладіть панелі по всій площі приміщення. При необхідності розрізайте панелі для останнього ряду по потрібній ширині, але не забувайте про зазор між стіною та покриттям.
 6. Встановіть плінтус. Для ламінату ідеально підходять пластикові плінтуси із кабель каналом.
 7. Зробіть монтаж декоративної планки на шві між порогом дверей та покриттям.

Як бачите нічого складного! Наважуйтеся, і якщо вам сподобається укладати ламінат своїми руками, то наступного разу ви зможете спробувати складніші способи монтажу цього виду покриття для підлоги!

Читати по-українські

Укладка ламината своими руками — легко и выгодно

Ламинат уже не является революционным покрытием для пола, как это было лет 15-20 назад. Однако популярность ламината не только не снижается, но и возрастает с каждым годом!

В нашей статье мы расскажем вам об устройстве ламината и о способах его укладки своими руками. Ведь это покрытие настолько легко в монтаже, что тратить деньги на наём специалиста профессионально занимающегося укладкой ламината, было бы глупо, так как цена на укладку ламината достаточно большая.

Строение панелей ламината

Зайдя в любой строительный магазин торгующий ламинированными панелями, вы увидите великое множество расцветок и текстур ламината. Но в независимости от внешнего вида ламинированных панелей, все они имеют одинаковое строение, которое состоит из следующих слоёв:

 • Глянцевый слой — придаёт ламинату блеск и защищает текстурную бумагу от повреждения.
 • Декоративный слой — текстурная бумага придающая панелям вид настоящего дерева.
 • Основной слой — выполнен из акрилатной смолы с добавлением минеральных частиц для увеличения прочности.
 • Пластиковый слой — выполняет функцию гидроизоляции и также увеличивает прочность панели.
 • Клеевые слои — соединяют между собой перечисленные выше слои.

Каждая ламинированная панель имеет с двух сторон замковые пазы и замковые шипы.

Монтаж ламината своими руками

ламинат1

Как уже говорилось, в укладке ламината нет ничего сложного. Главное не экспериментировать и соблюдать следующий порядок работ:

Подготовительный этап

На подготовительном этапе вам необходимо привести в порядок поверхность, на которую будут укладываться ламинированные панели:

 • Удалите старое покрытие пола.
 • Если у вас бетонные перекрытия, зашпаклюйте все стыки, трещины и выбоины цементным раствором или сделайте бетонную стяжку.
 • Если у вас деревянные полы, замените все гнилые доски или половицы. С помощью рубанка и шпатлёвки выровняйте поверхность.

Запомните, неровность покрытия, на которое будет укладываться ламинат, не должна превышать 4 миллиметра на 2 квадратных метра площади помещения. В противном случае покрытие из ламината может деформироваться.

Кроме подготовки поверхности необходимо подготовить следующие инструменты:

 • Электрический лобзик или ручная ножовка с мелкими зубцами.
 • Измерительная рулетка.
 • Строительный угольник.
 • Карандаш.
 • Резиновый молоток.
 • Набор кисточек (если вы будете производить монтаж клеевым способом).

Если у вас дома нет подходящих инструментов, сходите в любой строительный магазин и попросите дать вам специальный набор для укладки ламината.

Укладка гидрозащиты и подложки

Ламинированные панели очень чувствительны к влаге, особенно с нижней стороны. Поэтому прежде чем производить их укладку, следует позаботиться о гидроизоляции.

Для гидроизоляции, как правило, используют диффузионную мембрану или вспененный полиэтилен. Изоляция от влаги, в большей степени необходима на бетонном покрытии, чем на деревянных полах.

Раскатайте полиэтилен или мембрану по всей поверхности внахлёст кусков друг на друга и на стены, а затем соедините их широким скотчем.

После укладки гидроизоляционного слоя необходимо произвести укладку подложки. Многие не понимают, зачем нужна подложка и предпочитают экономить на ней. Но делать этого не нужно, поскольку подложка выполняет следующие функции:

 • Сглаживание неровностей основного покрытия.
 • Звукоизоляция.
 • Дополнительная защита от влаги.
 • Защита панелей от абразивного истирания.
 • Повышение статичности покрытия.

Обычно подложка продаётся вместе с панелями, так что не отказывайтесь её купить, если продавец предложит вам это сделать.

Плавающее или клееное покрытие?

Ламинированные панели можно, как склеивать между собой и приклеивать их к поверхности, так и просто укладывать на подложку скрепляя панели только замками. У обоих вариантов есть свои плюсы и минусы.

Например, приклеенный ламинат будет менее подвержен влаге и деформации, но зато вы не сможете произвести замену повреждённой панели.

Плавающий ламинат легко поддаётся повторной разборке и сборке, но сильно реагирует на перепады температур и влажности.

Выбор за вами, но как показывает практика, большинство людей выбирают плавающий вариант, поскольку он дешевле и проще.

Способы укладки ламината

ламинат2

Существует три основных способа укладки ламината:

 1. Продольная укладка — панели кладутся параллельно длины помещения. В основном от окна к двери. Это самый простой и распространенный способ.
 2. Поперечная укладка — панели кладутся параллельно ширине комнаты, от стены к стене. Этот способ сложнее, но позволяет визуально увеличить пространство комнаты.
 3. Диагональная укладка — панели кладутся од центра помещения по направлению к углам. Это самый сложный, но самый красивый и оригинальный способ укладки ламината.

Если вы не обладаете хорошими навыками в укладке ламинированных панелей, советуем выбрать первый способ.

Как укладывать ламинат?

В качестве примера возьмём продольный способ укладки ламината, поскольку он самый лёгкий:

 1. Уложите первую панель в углу помещения пазом к себе и соответственно шипом (гребнем) к себе.
 2. Присоедините к узкой части первой панели вторую панель и таким образом проложите первый ряд.
 3. Когда вы дойдёте до порога двери или до стены, обрежьте последнюю панель по нужной длине лобзиком или ножовкой. Полученный обрезок используйте для начала второго ряда (если он не сильно маленький).
 4. Начните укладывать второй ряд, но не забудьте оставить между стеной и первым рядом зазор в 1-2 сантиметра. Этот зазор необходим для предотвращения деформации покрытия вследствие перепада температуры или влажности.
 5. Уложите панели по всей площади помещения. При необходимости разрезайте панели для последнего ряда по нужной ширине, но, не забывая про зазор между стеной и покрытием.
 6. Установите плинтуса. Для ламината идеально подходят пластиковые плинтуса с кабель каналом.
 7. Произведите монтаж декоративной планки на шве между порогом двери и покрытием.

Как видите ничего сложного! Дерзайте, и если вам понравится укладывать ламинат своими руками, то в следующий раз вы сможете попробовать более сложные способы монтажа этого вида покрытия для пола!

Метки: ламінат, укладка

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.