Ламінат вже не є революційним покриттям для підлоги, як це було 15-20 років тому. Однак популярність ламінату не лише не знижується, а й зростає з кожним роком!
У нашій статті ми розповімо вам про влаштування ламінату та про способи його укладання своїми руками. Адже це покриття настільки легко в монтажі, що витрачати гроші на наймання фахівця, що професійно займається укладанням ламінату, було б безглуздо, оскільки ціна на укладання ламінату досить велика.
Зайшовши в будь-який будівельний магазин, що торгує ламінованими панелями, ви побачите безліч розквітів і текстур ламінату. Але незалежно від зовнішнього вигляду ламінованих панелей, всі вони мають однакову будову, яка складається з наступних шарів:
Кожна ламінована панель має з двох боків замкові пази та замкові шипи.
Як уже говорилося, у укладанні ламінату немає нічого складного. Головне не експериментувати та дотримуватись наступного порядку робіт:
На підготовчому етапі вам необхідно підготувати поверхню, на яку будуть укладатися ламіновані панелі:
Запам'ятайте, нерівність покриття, на яке укладатиметься ламінат, не повинна перевищувати 4 міліметри на 2 квадратні метри площі приміщення. В іншому випадку покриття з ламінату може деформуватися.
Крім підготовки поверхні необхідно підготувати такі інструменти:
Якщо у вас вдома немає відповідних інструментів, сходіть у будь-який будівельний магазин і попросіть дати вам спеціальний набір для укладання ламінату.
Ламіновані панелі дуже чутливі до вологи, особливо з нижньої сторони. Тому перш ніж робити їх укладання, слід подбати про гідроізоляцію.
Для гідроізоляції, як правило, використовують дифузійну мембрану або спінений поліетилен. Ізоляція від вологи більше необхідна на бетонному покритті, ніж на дерев'яних підлогах.
Розтяніть поліетилен або мембрану по всій поверхні внахлест шматків один на одний і на стіни, а потім з'єднайте їх широким скотчем.
Після укладання гідроізоляційного шару необхідно зробити укладання підкладки. Багато хто не розуміє, навіщо потрібна підкладка і воліють заощаджувати на ній. Але робити це не потрібно, оскільки підкладка виконує такі функції:
Зазвичай підкладка продається разом з панелями, тому не відмовляйтеся її купити, якщо продавець запропонує вам це зробити.
Ламіновані панелі можна як склеювати між собою і приклеювати їх до поверхні, так і просто укладати на підкладку, скріплюючи панелі тільки замками. Обидва варіанти мають свої плюси та мінуси.
Наприклад, приклеєний ламінат буде менш схильний до вологи та деформації, але зате ви не зможете зробити заміну пошкодженої панелі.
Ламінат, що плаває, легко піддається повторному розбиранню та складання, але сильно реагує на перепади температур і вологості.
Вибір за вами, але, як показує практика, більшість людей вибирають плаваючий варіант, оскільки він дешевше і простіше.
Існує три основні способи укладання ламінату:
Якщо ви не маєте гарних навичок у укладанні ламінованих панелей, радимо вибрати перший спосіб.
Як приклад візьмемо поздовжній спосіб укладання ламінату, оскільки він найлегший:
Як бачите нічого складного! Наважуйтеся, і якщо вам сподобається укладати ламінат своїми руками, то наступного разу ви зможете спробувати складніші способи монтажу цього виду покриття для підлоги!
Ламинат уже не является революционным покрытием для пола, как это было лет 15-20 назад. Однако популярность ламината не только не снижается, но и возрастает с каждым годом!
В нашей статье мы расскажем вам об устройстве ламината и о способах его укладки своими руками. Ведь это покрытие настолько легко в монтаже, что тратить деньги на наём специалиста профессионально занимающегося укладкой ламината, было бы глупо, так как цена на укладку ламината достаточно большая.
Зайдя в любой строительный магазин торгующий ламинированными панелями, вы увидите великое множество расцветок и текстур ламината. Но в независимости от внешнего вида ламинированных панелей, все они имеют одинаковое строение, которое состоит из следующих слоёв:
Каждая ламинированная панель имеет с двух сторон замковые пазы и замковые шипы.
Как уже говорилось, в укладке ламината нет ничего сложного. Главное не экспериментировать и соблюдать следующий порядок работ:
На подготовительном этапе вам необходимо привести в порядок поверхность, на которую будут укладываться ламинированные панели:
Запомните, неровность покрытия, на которое будет укладываться ламинат, не должна превышать 4 миллиметра на 2 квадратных метра площади помещения. В противном случае покрытие из ламината может деформироваться.
Кроме подготовки поверхности необходимо подготовить следующие инструменты:
Если у вас дома нет подходящих инструментов, сходите в любой строительный магазин и попросите дать вам специальный набор для укладки ламината.
Ламинированные панели очень чувствительны к влаге, особенно с нижней стороны. Поэтому прежде чем производить их укладку, следует позаботиться о гидроизоляции.
Для гидроизоляции, как правило, используют диффузионную мембрану или вспененный полиэтилен. Изоляция от влаги, в большей степени необходима на бетонном покрытии, чем на деревянных полах.
Раскатайте полиэтилен или мембрану по всей поверхности внахлёст кусков друг на друга и на стены, а затем соедините их широким скотчем.
После укладки гидроизоляционного слоя необходимо произвести укладку подложки. Многие не понимают, зачем нужна подложка и предпочитают экономить на ней. Но делать этого не нужно, поскольку подложка выполняет следующие функции:
Обычно подложка продаётся вместе с панелями, так что не отказывайтесь её купить, если продавец предложит вам это сделать.
Ламинированные панели можно, как склеивать между собой и приклеивать их к поверхности, так и просто укладывать на подложку скрепляя панели только замками. У обоих вариантов есть свои плюсы и минусы.
Например, приклеенный ламинат будет менее подвержен влаге и деформации, но зато вы не сможете произвести замену повреждённой панели.
Плавающий ламинат легко поддаётся повторной разборке и сборке, но сильно реагирует на перепады температур и влажности.
Выбор за вами, но как показывает практика, большинство людей выбирают плавающий вариант, поскольку он дешевле и проще.
Существует три основных способа укладки ламината:
Если вы не обладаете хорошими навыками в укладке ламинированных панелей, советуем выбрать первый способ.
В качестве примера возьмём продольный способ укладки ламината, поскольку он самый лёгкий:
Как видите ничего сложного! Дерзайте, и если вам понравится укладывать ламинат своими руками, то в следующий раз вы сможете попробовать более сложные способы монтажа этого вида покрытия для пола!
Метки: ламінат, укладка