У Євросоюзі з’явився власний космодром для запуску супутників

У Швеції в космічному центрі Есрейндж відкрито стартовий майданчик для запуску малих супутників.

Європейський Союз поставив за мету розвивати свої можливості із запуску малих супутників у космос. Для цієї мети в материковій частині ЄС, в арктичній Швеції, відкрито стартовий майданчик для супутників.

Про це повідомляє AP.

kiruna (1)

Європейські чиновники разом із шведським королем Карлом XVI Густавом урочисто відкрили перший європейський космодром.

Новий об'єкт для запуску супутників у космічному центрі Есрейндж поблизу шведського міста Кіруна має доповнити поточні можливості ЄС із запуску супутників із космодрому у Французькій Гвіані. Перший запуск супутника очікується наступного року. Згідно з початковими планами, загальна кількість запущених супутників до 2040 року становитиме 100 000.

es_kosmodrom

За словами президента Євросоюзу Урсули фон дер Ляєн, малі супутники мають вирішальне значення для відстеження стихійних лих у режимі реального часу та у світлі війни в Україні допомагають гарантувати глобальну безпеку.

"Сьогодні ми знаємо, що відважні українські військові ефективно використовують малі супутники для відстеження переміщень російських військ", - сказала президент ЄС.

 

Глава Шведської космічної корпорації (SSC) Стефан Гардефьорд заявив: "Це гігантський стрибок для SSC, для Швеції, для Європи і всього світу".

Метки: ЄС, космодром