У ЄС запропонували вивести зерно та добрива з РФ з-під санкцій, Литва та Польща проти

На обговоренні нового пакету санкцій Євросоюзу щодо Росії представники Польщі та Литви виступили проти запропонованого пом'якшення санкцій, через що узгодження пакету було припинено. Про це повідомляє LRT.lt.
Як повідомив глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс, Німеччина, Франція та Нідерланди запропонували вивести російське зерно та добрива з-під санкцій Євросоюзу. Литва виступила проти, оскільки, на її думку, ухвалення цієї пропозиції дало б Росії канал для обходу санкцій.
Крім того, заявив Ландсбергіс, "запропоновані винятки суттєво знижують значення дев'ятого пакету санкцій".
thumbnail-tw-20221213152119-5712

Ландсбергіс підтвердив, що Литва та Польща вирішили поки що припинити обговорення нового санкційного пакету, яке може відновитися вже в Європейській раді за участю глав держав та урядів країн-членів ЄС.

Глава МЗС Литви додав, що припинення обговорення санкцій підтримали не лише Польща, а й усі країни Балтії.

Раніше сьогодні президент Литви Гітанас Науседа заявив, що продовольча безпека не повинна використовуватися як прикриття для ослаблення санкцій Євросоюзу щодо Росії.

ЄС запровадив восьмий пакет санкцій проти Росії на початку жовтня. Його основною складовою стало обмеження цін на російську нафту, що набуло чинності з 5 грудня. Поріг встановили на рівні $60 за барель.
На ранок 15 грудня країни Європейського Союзу досі не домовилися про остаточні параметри дев'ятого санкційного пакету проти Росії.

Метки: ЄС, Росия, санкції