У ЄС вирішили створити власний супутниковий інтернет

У космос має бути запущено 170 невеликих супутників, які імітуватимуть модель Starlink.

Європейський союз планує просувати власний супутниковий Інтернет, який, як і Starlink, працюватиме на низькій навколоземній орбіті. Це зробить об'єднання незалежнішим від міжнародного співтовариства. Про це пише Reuters.

ЕС

З 2025 року в космос має бути запущено 170 невеликих супутників, що імітуватимуть модель Starlink та гарантуватимуть незалежність країн ЄС від закордонних компаній. Крім того, супутники можуть бути резервними у разі, коли порушується кабель або радіозв'язок.

«Війна в Україні ще раз довела, як важливо мати незалежність, коли йдеться про певні стратегічні інфраструктурні проекти та важливі ресурси. Наявність власної системи супутникового інтернету допоможе ЄС прискорити розгортання мережі не лише в Європі, а й охопити Африку, пропонуючи африканським країнам альтернативу китайським продуктам, що насаджуються», – йдеться у повідомленні.

 

Вартість проекту близько 6,8 млрд євро.

 

Системи GNSS існують у всьому світі – у США, ЄС, КНР та Росії. Супутниковим інтернетом управляють SpaceX, Amazon та Oneweb, а Китай має систему у розробці.

«Зараз міжнародні конфлікти підштовхують уряди та громади до більшої автономії та виходу із залежності від партнерів, яких часом важко контролювати. Виявляється, це навіть більше, ніж той факт, що навколоземні орбіти заповнюються все більшою кількістю супутників, які можуть стати просто космічним сміттям», – пише видання.

Метки: ЄС, супутниковий інтернет