Середа, 19 червня 2024 року

У США розробили перший у своєму роді квадрокоптер з надувною рамою

Команда робототехніків з ASU розробила перший у своєму роді квадрокоптер – SoBAR – з надувною рамою та новим захопленням для стійкості до зіткнень.

Для команд реагування на надзвичайні ситуації вкрай важливо швидко знайти будь-які щілини або отвори в уламках будівлі, де потенційно можуть опинитися люди. Для виявлення ознак життя можна використовувати високотехнологічні інструменти, такі як тепловізійне обладнання та чутливі пристрої для прослуховування. Невеликі повітряні дрони також можуть бути використані для дослідження важкодоступних ділянок. Проте, крихкість сучасних конструкцій робить їх вразливими до пошкоджень, що обмежує їх використання.

 

Команда робототехніків з Університету штату Арізона розробила і випробувала перший у своєму роді квадрокоптер з надувною рамою. Унікальність полягає в тому, що його жорсткість можна регулювати, щоб поглинати удари від несподіваних зіткнень і відновлюватися після незапланованих поштовхів і ударів.

Фокус має бути зміщений від уникнення контакту з навколишнім середовищем, заявив професор Веньлонг Чжан. Він стверджує, що для того, щоб дрони могли виконувати різноманітні завдання, вони повинні мати можливість фізично взаємодіяти з навколишнім середовищем. Крім того, м’який корпус забезпечує відповідність матеріалу, необхідну для динамічних маневрів, таких як посадка на нестабільні об’єкти, а також поглинання сили удару для забезпечення стійкості до зіткнень. “Ми розробили “м’який” дрон, шасі якого складається з надувних балок”, – розповів Чжан в інтерв’ю IE. У статті команди він називається SoBAR – повітряний робот з м’яким корпусом. “Контролюючи кількість повітря в приводі, ми можемо налаштувати жорсткість шасі, щоб досягти стійкості до зіткнень, – додав він. “Крім того, ми інтегрували надувну балку з “бістабільним” матеріалом, щоб спроєктувати захват, який дозволить дрону сідати на об’єкти, не витрачаючи енергії”.

 

Бістабільність означає здатність захоплювача існувати у двох станах спокою, які не потребують живлення: відкритому та закритому. Після приземлення він швидко закривається і міцно прикріплюється до об’єктів різної форми та розміру.

 

“Наш дрон може сідати практично на що завгодно. Крім того, бістабільний матеріал означає, що йому не потрібен привід, який би забезпечував силу, щоб утримувати його на місці. Він просто закривається і залишається таким, не споживаючи жодної енергії”, – пояснив Чжан у попередній заяві.

 

Згідно з документом, захват нового дрона виконує цю функцію “наскрізного згинання”, поглинаючи енергію удару і перетворюючи її в закриту форму зчеплення. Щобільше, вони стверджують, що він може адаптуватися до різних розмірів і форм протягом приблизно чотирьох мілісекунд (мс). “Потім, за потреби, захват може бути пневматично втягнутий, і дрон може просто злетіти”, – додав Чжан. “Технологія, що дозволяє це зробити, – це текстильні приводи з пневматичним приводом. Наша команда працювала над актуаторами з тканин протягом останніх кількох років”, – розповів він IE.

 

Пневматичні текстильні приводи – це м’які роботизовані пристрої, які використовують повітря під тиском для створення руху в текстильних матеріалах. Вони виготовляються шляхом інтеграції текстильних матеріалів, таких як тканина або волокна, з пневматичними системами, які можуть надувати або здувати матеріал для досягнення руху.

 

Дослідницька група стверджує, що вони першими (наскільки їм відомо) створили багатороторного повітряного робота, який використовує виключно м’яке тіло на основі надувної тканини для регулювання його жорсткості та асиміляції ударів.

Метки: дрон

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.