У Сенат США внесли резолюцію про геноцид в Україні

Документ підтримує трибунали та міжнародні кримінальні розслідування щодо керівництва РФ та військових за агресивну війну, воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид.

У Сенат США повторно внесли на розгляд резолюцію, яка визнає дії Росії в Україні геноцидом українського народу. Про це у четвер, 16 лютого, повідомляє Голос Америки з посиланням на повідомлення офісу сенатора Джима Ріша зі штату Айдахо, який є співавтором резолюції.

Сенат

"Минув рік з початку жорстокої та невиправданої війни Путіна проти України, і стає абсолютно очевидним, що Росія здійснює геноцид", - прокоментував Ріш.

 

За його словами, він "бачив звірства на власні очі" під час поїздки в Україну в червні минулого року, і ледве не щодня до нього "надходять нові повідомлення про нелюдські дії російських солдатів проти невинного українського народу".

 

"Настав час уряду США назвати це тим, чим воно є, і співпрацювати з нашими союзниками, щоб провести розслідування та притягнути до відповідальності винних у цій жорстокості", - додав він.

 

У резолюції сенатори закликають Сполучені Штати разом із союзниками по НАТО та ЄС "підтримати уряд України, щоб запобігти подальшим актам російського геноциду проти українського народу".

 

За словами законодавця, ця резолюція, зокрема, "підтримує трибунали та міжнародні кримінальні розслідування для притягнення російських політичних лідерів і військового персоналу до відповідальності за агресивну війну, воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид".

 

Резолюцію щодо визнання дій Росії геноцидом 7 грудня підтримав Комітет із питань міжнародних відносин Сенату США, і вона готова до винесення на голосування у Сенаті.

 

Співавторами резолюції є сенатор-республіканець Ріш та сенатор-демократ Кардін. Крім них, резолюцію підтримали 14 інших сенаторів від обох партій. Вони внесли схожу резолюцію наприкінці грудня минулого року, і після початку роботи нового складу Сенату процедура передбачає повторне подання резолюцій.

 

Нагадаємо, законопроекти про визнання Росії державою-спонсором тероризму та про визнання дій Росії в Україні геноцидом до Конгресу США внесли ще у жовтні.