У Польщі падає популярність українських брендів. Покупці бачать у них загрозу – опитування

Купувати продукцію українських виробників у Польщі готові 41% поляків, рік тому таких було 58%. Про це свідчать результати другої хвилі опитування агентства Inquiry.

Інтерес до товарів з України знизився і це стосується кожної категорії покупок, стверджують автори дослідження.

У 2022 році українськими харчовими продуктами цікавилося більш ніж половина респондентів, сьогодні – лише 30%.

Кожен третій поляк вважає, що розвиток українських брендів на внутрішньому ринку необхідно підтримувати, тоді як рік тому цей показник становив понад 50%.

Майже половина респондентів бачать у присутності українських товарів на польському ринку загрозу вітчизняним виробникам — зростання на 12 в.п. порівняно з минулим роком.

Також знизилася впевненість поляків у тому, що наявність українських товарів означає привабливішу пропозицію у польських магазинах (39% проти 52% у 2022 році) і що вони є можливістю для розвитку польських мереж магазинів (30% проти 43% у 2022 році).

"Дослідження наочно показує, що торішній ентузіазм з приводу присутності української продукції на полицях польських магазинів суттєво послабився. Поляки стали менш відкритими до української пропозиції. Вони більше побоюються конкуренції з боку української продукції та бачать загрозу польським виробникам. Поляки вже не так охоче купують українську продукцію. Це може бути результатом загальної невизначеної економічної ситуації, з якою поляки борються вже рік", – прокоментувала президент Inquiry Агнешка Гурницька.

Джерело: Liga.net

Метки: Польща