У Парижі планують запустити летюче таксі до Олімпіади 2024 року

У Парижі розпочались громадські обговорення щодо повітряного виду транспорту, який збираються використовувати під час Олімпійських та Паралімпійських Ігор.

VoloCity B0 in Lahr

Вони триватимуть місяць і мають на меті зібрати думки столичних громадян для остаточного висновку Міністерства транспорту, повідомляє Le Parisien. “Цей експеримент суперечить цілям скорочення кінцевого споживання енергії у транспортному секторі на 16% до 2028 року”, – таку стриману думку щодо проєкту висловило природоохоронне відомство Франції. Там вказують, що ці літаки вертикального зльоту і посадки споживають приблизно в 30 разів більше енергії, ніж метро

“Їх (літальні апарати) не можна вважати безшумними, всупереч тому, що заявлено у досьє, якщо тільки ви не вважаєте безшумним середній автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння”,- зазначив один із жителів 15-го округу Парижа, де побоюються високого шумового забруднення.

Експериментальний проєкт, який обговорюють зараз, передбачає встановлення на Сені баржі “Вертипорт”. Вона має стати майбутнім майданчиком для посадки і зльоту цих нових типів апаратів. Літальні апарати, що виглядають як великі короновані комахи, отримали назву Volocity від німецького стартапу Volocopter. Для цілей експерименту вони будуть використовувати наявні повітряні коридори вздовж паризької кільцевої дороги і над Сеною, загалом продумані п’ять таких маршрутів.
Джерело Економічні новини