Субота, 20 липня 2024 року

У чому можливі переваги та недоліки від купівлі житла в сьогоднішніх умовах

Читать на русском

Розглядаючи варіанти купівлі житла та/або його довготривалої оренди, бажано прорахувати всі можливі варіанти фінансових витрат, оскільки для придбання власної квартири будуть потрібні кошти не тільки іпотечного кредиту, а й особисті заощадження – для сплати початкового внеску за квартиру та для подальшого ремонту купленого житла. Навіть при найоптимальніших розкладах сума зазначених вище витрат може становити від 50 до 75% вартості квартири, і якщо в найближчому майбутньому у фінансовому становищі покупця (або членів його сім'ї) не намічається отримання додаткових (або стабільно високих) доходів, від покупки квартири краще тимчасово відмовитися, а оренда квартири у Дніпрі стане цілком виправданим рішенням.

квартира1

Деякі з переваг купівлі квартири

Купаючи квартиру в іпотеку, її власник сплачує щомісячні платежі, погашаючи тіло кредиту та сплачуючи відсотки за кожен день його користування. Розмір щомісячних платежів за іпотечним кредитом може ненабагато відрізнятись від вартості орендної плати за найм житла, при цьому:

  • квартира стає власністю покупця, який після повного погашення кредиту може здійснювати з нею будь-які юридичні операції (продавати, дарувати, обмінювати тощо). При цьому відразу ж після купівлі житла та завершення в ньому ремонтних робіт власник квартири може самостійно вирішувати скільки мешканців проживатимуть у квартирі, а за бажання може здавати її в оренду отримуючи пасивний дохід;
  • власника квартири ніхто і за жодних обставин не зможе виселити з його квартири, на відміну від орендованого житла – його доводиться залишати після закінчення договору оренди;
  • власник квартири отримує постійну прописку (місце реєстрації), що дозволяє користуватися субсидією, розташованою поблизу будинку поліклінікою, школою або дитячим садком (залежно від віку дітей).

У власній квартирі її власник може робити ремонт, коли йому заманеться, тоді як оренда квартири передбачає отримання згоди власника житла для проведення навіть косметичного ремонту.

Можливі недоліки від покупки квартири

Головним недоліком купівлі квартири є її велика вартість, яка потребує значних фінансових вкладень як на стадії покупки, так і для подальшого ремонту. За відсутності достатньої кількості фінансових ресурсів, потенційному покупцеві доведеться звертатися до банку за отриманням кредиту, а це гарантує певну фінансову «кабалу» на найближчі 10-20 років.

Купівля квартири також може обернутися значними майновими втратами, спровокованими нестабільною ситуацією у країні, що воює.

Читати українською

В чем состоят возможные преимущества и недостатки от покупки жилья в сегодняшних условиях

В чем состоят возможные преимущества и недостатки от покупки жилья в сегодняшних условиях

Рассматривая варианты покупки жилья и/или его долговременной аренды, желательно просчитать все возможные варианты финансовых расходов, поскольку для приобретения собственной квартиры потребуются средства не только ипотечного кредита, но и личные сбережения – для уплаты первоначального взноса за квартиру и для последующего ремонта купленного жилья. Даже при самых оптимальных раскладах сумма указанных выше расходов может составить от 50 до 75% стоимости квартиры, и если в обозримом будущем в финансовом положении покупателя (или членов его семьи) не намечается получение дополнительных (или стабильно высоких) доходов, от покупки квартиры лучше временно отказаться, а аренда квартиры в Днепре станет вполне оправданным решением.

квартира1

Некоторые из преимуществ покупки квартиры

Покупая квартиру в ипотеку, ее владелец уплачивает ежемесячные платежи, погашая тело кредита и уплачивая проценты за каждый день его пользования. Размер ежемесячных платежей по ипотечному кредиту может ненамного отличаться от стоимости арендной платы за найм жилья, при этом:

  • квартира становиться собственностью покупателя, который после полного погашения кредита может совершать с нею любые юридические операции (продавать, дарить, обменивать и т.п.). При этом сразу же после покупки жилья и завершения в нем ремонтных работ владелец квартиры может самостоятельно решать сколько жильцов будут проживать в квартире, а при желании может сдавать ее в аренду получая пассивный доход;
  • владельца квартиры никто и ни при каких обстоятельствах не сможет выселить из его квартиры, в отличие от съемного жилья – его приходиться покидать после окончания договора аренды;
  • владельце квартиры получает постоянную прописку (место регистрации), позволяющее пользоваться субсидией, расположенной вблизи дома поликлиникой, школой или детским садиком (в зависимости от возраста детей).

В собственной квартире ее владелец может делать ремонт, когда ему заблагорассудится, в то время как аренда квартиры предусматривает получение согласия собственника жилья для проведения даже косметического ремонта.

Возможные недостатки от покупки квартиры

Главным недостатком покупки квартиры является ее большая стоимость, требующая значительных финансовых вложений как на стадии покупки, так и для последующего ремонта. При отсутствии достаточного количества финансовых ресурсов потенциальному покупателю придется обращаться в банк за получением кредита, а это гарантирует определенную финансовую «каббалу» на ближайшие 10-20 лет.

Покупка квартиры также может обернуться значительными имущественными потерями, спровоцированными нестабильной ситуацией в воюющей стране.

Метки: оренда квартири

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.