Вівторок, 23 липня 2024 року

ТРИ ВРЯТОВАНІ ЖИТТЯ ЗА ОДНУ ДОБУ: унікальна трансплантація нирок у стінах Запорізької обласної клінічної лікарні

Днями в Запорізькій обласній клінічній лікарні провели три трансплантації нирок протягом доби! Фахівці ЗОКЛ разом із київськими колегами працювали в поті чола. Об'єднавши спільні зусилля, професійність та досвід вони зробили те, що здається неможливим в прифронтовому місті. Дві трансплантації були здійснені від посмертного донора, а одна – від родинного.
команда
Посмертним донором стала запоріжанка, у якої констатували смерть мозку. Родичі пацієнтки зголосилися на трансплантацію серця та нирок задля порятунку нужденних в здорових органах пацієнтів. Пересадку нирок провели молодому запоріжанину та жительці Дніпровської області. Хлопець давно перебував у листі очікування на пересадку нирки й нарешті дочекався своєї черги. З юних років він дізнався що таке діаліз, й невідомо скільки б йому ще довелося чекати, якби не цей випадок. Тож, слід віддати належне родичам померлої за їх шляхетний вчинок. Жінка теж перебувала в ЗОКЛ на гемодіалізі, оскільки її нирки не виконували належних функцій.
Окрім того, протягом цієї ж доби була виконана й родинна трансплантація. Донором став чоловік, який згодився віддати нирку своїй дружині. На фоні цукрового діабету у неї розвинулася хронічна ниркова недостатність. Постав вибір: або в швидкій перспективі постійний діаліз, або родинна трансплантація нирки. За чудовим збігом обставин, їх клінічні показники збігалися, що дало змогу успішно прооперувати подружжя.
За словами завідувача відділення трансплантації та нефрології Запорізької обласної клінічної лікарні, лікаря-хірурга вищої категорії, доцента, кандидата медичних наук Євгенія Гайдаржі, всі три операції з пересадки органів пройшли так, як і має бути. Наразі фахівці ЗОКЛ спостерігають за станом здоров’я та життєвими показниками всіх трьох реципієнтів.
Нагадаємо, що діаліз і трансплантація належать до замісних методів лікування ниркової недостатності, яка може виникнути через ряд захворювань. Серед них – цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, онкологічна патологія, певні аномалії розвитку тощо. Щоб не виснажувати себе довічними процедурами очищення крові за допомогою спеціальних апаратів «штучної нирки», варто записатися до листа очікування. Зробити це можна безпосередньо в обласній лікарні Запоріжжя. Це дасть змогу при першій нагоді отримати здоровий орган та поліпшити якість свого життя.
Варто зауважити, що в ЗОКЛ пересадку органів проводять з 1992 року. Якщо говорити саме про трансплантацію нирки, то фахівцями лікарні за цей час було здійснено понад 650 таких операцій. Але саме у 2024 році трансплантація стала максимально доступною для всіх громадян України. Адже Запорізька обласна лікарня увійшла до списку з 39 лікувальних закладів України, які підписали договір із НСЗУ на проведення трансплантації нирок та печінки. А це означає, що для пацієнтів ЗОКЛ такі трансплантації будуть безоплатні. Саме держава бере на себе усі витрати, пов’язані з пересадкою органів. Мова йде про консультації спеціалістів, лабораторні та інструментальні дослідження (при чому як для донора, так і для реципієнта), про сам процес трансплантації та про післяопераційну медикаментозну, психологічну та соціальну підтримку.
операція2
ТРАНСПЛАНТАЦІЯ В ЗОКЛ – це велика історія, професійні знання, неймовірні досягнення, широкі перспективи та величезний потенціал співробітників:
• Сильна мультидисциплінарна команда висококваліфікованих фахівців з великим досвідом роботи.
• Уся необхідна матеріально-технічна база для забору органів, здійснення хірургічного втручання та подальшого контролю за станом трансплантата.
• Професійна підготовка до трансплантації органів, безпосереднє проведення пересадки, післяопераційний нагляд за пацієнтами з трансплантованими органами та постійне ведення пацієнтів протягом життя.
операція3
Також на базі провідної медичної установи області ви маєте змогу встановити артеріовенозну фістулу, яка вважається найкращим вибором для гемодіалізу. За потреби у лікарні встановлюють артеріовенозний протез та катетер для гемодіалізу. Втім, варто розуміти, що замісна терапія методом гемодіалізу не здатна повністю відтворити діяльність здорових нирок. Єдиним шляхом відновити звичний ритм життя є пересадка нирки, яку здійснюють у відділенні трансплантації та нефрології ЗОКЛ.
Трансплантація – це складний і серйозний медичний процес, але для когось він відкриває можливість для початку нового якісного життя.
Досить переживань та виснажливих процедур гемодіалізу! Телефонуйте до контакт-центру ЗОКЛ прямо зараз, ставайте до листа очікування та скористайтеся можливістю поліпшити власну якість життя.

Контакт-центр: (067) 281-19-42
Сайт – https://zokb.org.ua/
Фейсбук – https://www.facebook.com/zokb.official
Інстаграм – https://www.instagram.com/zokb_official
#трансплантація #трансплантаціянирки #трансплантаціяорганів #трансплантаціязокл #трансплантаціяукраїна #трансплантаціязапоріжжя

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.