Три симптоми високого рівня холестерину, які можна побачити по очах

При відкладанні у стінках артерій надлишку холестерину утворюються атеросклеротичні бляшки. Через них стінки судин поступово стають жорсткішими, а самі судини звужуються. Тому кров тече повільніше, що загрожує серйозними наслідками, наприклад, гіпоксією тканин та органів.

 

Часті симптоми високого рівня холестерину включають:

  • біль у грудях, яка виникає як під час фізичних вправ, так і під час відпочинку, та іноді супроводжується серцебиттям чи запамороченням;
  • проблеми з пам'яттю та концентрацією уваги;
  • почуття тяжкості та білі у ногах;
  • бліда шкіра на ногах та ступнях;
  • повільне загоєння ран;
  • товсті нігті, що повільно ростуть на ногах.

 

Три симптоми підвищеного холестерину, які можна побачити у власних очах.

Ксантелазми, чи жовті пучки. Це підшкірні відкладення холестерину з характерним зовнішнім виглядом: жовті або помаранчеві папули на повіках  проявляються в перинатальній області ока. Їх причиною є гіперліпідемія, тобто підвищена концентрація холестерину у крові. Вони також можуть з'явитися на ліктях, області колін, сідниць або стоп.

 

Старча дуга очей також може з'являтися у молодих людей і зазвичай свідчить про підвищений рівень холестерину. Це світло-сіра, біла або синя дуга навколо райдужної оболонки ока. Вона складається з жирових речовин, насамперед холестерину. Не впливає на гостроту зору.

 

Скотоми, плями та погіршення зору. Ці симптоми можуть свідчити про обструкцію вени сітківки ока, пов'язану із закриттям просвіту вени сітківки або її гілки. Вони можуть мати різні причини. Однією з них є атеросклеротичні зміни в сітківці артерії, пов'язані з підвищеним рівнем холестерину.

 

Якщо ви виявите будь-які симптоми, обов'язково зверніться до лікаря, який вам призначить лікування після проведення всіх необхідних аналізів.