Вівторок, 23 липня 2024 року

Торгові мережі попереджають українців про різке підвищення цін на продукти

В Україні ще до кінця літа очікують різке зростання цін на продукти. Вартість харчів зросте на 15-30%. Причому це, ймовірно, не останнє подорожчання, і восени воно також продовжиться.
Про це, зокрема, йдеться у статті Forbes Ukraine.

Там пишуть, що найбільші торгові мережі, які працюють практично в усіх регіонах України, вже попередили про те, що довго не зможуть стримувати ціни. Вартість деяких продуктів вже зросла і продовжить зростати надалі. Однак це лише початок. Адже, як на етапі виробництва продуктів, так і на етапах їхнього транспортування, зберігання та продажу, діє низка несприятливих факторів, кожен з яких провокує підвищення ціни.

Найбільше, звісно ж, здорожчують виробництво і зберігання продукції перебої з електрикою. Адже багато виробничих процесів у харчовій галузі пов'язані з використанням електроенергії. Крім того, наявність електрики має неабияке значення для зберігання продуктів, особливо у м'ясній та молочній промисловості.

Крім того, виробники та реалізатори називають такі несприятливі фактори, що призводять до підвищення вартості продукції:

зростання витрат на логістику. До речі, вже з липня, якщо підвищать акциз на пальне, його вартість різко піде вгору, що спровокує новий виток витрат на доставку сировини і готової продукції;
девальвацію гривні. Процес здешевлення національної валюти пришвидшився через брак коштів у бюджеті;
зменшення обсягу продуктів у магазинах та перебої з постачанням, які вже почалися;
дефіцит кваліфікованих кадрів. Це пов'язано із відтоком населення за кордон, а також із мобілізацією багатьох спеціалістів.
Якщо до цього додати ще й майбутні витрати підприємців на так звану "економічну мобілізацію", а також підвищення податків, яке влада анонсує ледь не з кожної праски, то це лише загострить ситуацію.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.