ТОП 10 найвпливовіших університетів України

На сайті AcademicInfluence складено рейтинг впливовості університетів світу Influential schools, частиною якого є окремий рейтинг впливовості закладів вищої освіти України.

Рейтинг складається групою науковців і фахівців з аналізу даних, які вже понад 5 років оприлюднюють результати своєї роботи на сайті. Формування рейтингу відбувається за алгоритмом, за допомогою якого гідні уваги люди пов’язуються з конкретними закладами вищої освіти, кафедрами та навчальними дисциплінами.

З погляду розробників рейтингу, будь-який вищий навчальний заклад впливовий не самий по собі, а завдяки людям, які в ньому навчалися або працювали. Виходячи з цього, впливовість університету оцінюється саме через людей, які мають до нього стосунок і які зробили значний внесок у певній галузі.

У 2020 році до світового рейтингу також потрапили 185 закладів освіти з України. Відповідно, найвпливовішими університетами України за версією AcademicInfluence є Київський національний університет ім. Шевченка, Києво-Могилянська академія та Львівський національний університет ім. Івана Франка.

Також у першій п’ятірці українського рейтингу опинились Одеський національний університет ім. Мечникова та Чернівецький національний університет ім. Федьковича.

 

ТОП-10 найвпливовіших університетів України

Місце Назва навчального закладу
1 Київський національний університет ім. Шевченка
2 Києво-Могилянська академія
3 Львівський національний університет ім. І. Франка 
4 Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна 
5 Київський політехнічний інститут
6 Одеський національний університет ім. І. Мечникова
7 Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
8 Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана
9 Національний медичний університет ім. О. Богомольця
10 Львівська політехніка

 

Источник: Osvita.ua 

 

Метки: Influential schools, вуз, образование