Тільки 7 проти: ООН ухвалила резолюцію про мир в Україні і вивід військ Росією

Генасамблея ООН на спеціальній сесії прийняла резолюцію, яка закликає Росію припинити бойові дії та вивести війська з України. Генсек ООН Антоніу Гуттеріш в четвер засудив російське вторгнення в Україну, назвавши його образою колективної совісті світу.

ООН

За резолюцію проголосувала 141 країна, 7 висловилися проти, ще 32 утрималися.

У резолюції йдеться про те, що ООН:

  • Закликає дотримуватися принципів Статуту ООН, які лежать в основі досягнення всеосяжного, справедливого та надійного миру в Україні.
  • Підтверджує свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води.
  • Знову заявляє про свою вимогу до РФ негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої озброєні сили з території України в її міжнародно визнаних кордонах.
  • Закликає всі сторони дотримуватися міжнародного права, в тому числі щодо ставлення до військовополонених та захисту цивільного населення.
  • Наголошує на необхідності утримуватися від того, щоб зазнавали нападів, знищувалися, переміщалися або приходили в непридатність об'єкти, які є необхідними для виживання цивільного населення.
  • Закликає також до негайного припинення нападів на критично важливу інфраструктуру України та будь-яких навмисних нападів на цивільні об'єкти, включаючи житлові будинки, школи та лікарні.
  • ООН також заявляє про необхідність притягнути до відповідальності винних у скоєних на території Україні злочинів шляхом проведення належного, справедливого та незалежного розслідування та реалізації судового переслідування на національному чи міжнародному рівні.

photo_2023-02-24_07-26-27

Метки: війна, ООН