Середа, 17 липня 2024 року

Телевізор 65 дюймів: як правильно розмістити в інтер’єрі

Читать на русском

При виборі телевізора приділяють ключову увагу довжині діагоналі. Занадто маленький екран – це навантаження на зір, дивитися його комфортно можна лише з невеликої відстані. Якщо ж купуєте телевізор із занадто великою діагоналлю, око не може охопити всю картину. В результаті глядачі відчувають втому та навіть запаморочення, адже постійно доводиться переміщувати погляд на різні частини екрану.

tv1

Телевізор 65 дюймів – відстань від глядача

Телевізор 65 дюймів – досить великий. Якщо перевести до сантиметрів, 65 дюймів – це один метр 65 сантиметрів. Розміри теж не маленькі: 146 см завширшки і 82 см заввишки. На якій відстані встановлювати телевізор 65 дюймів і на який висоті від підлоги має бути його екран? З цими питаннями необхідно розібратися ще перед покупкою, щоб вибрати саме телевізор, який ідеально впишеться в інтер'єр вашого будинку.

З відстанню простіше розібратися. Є просте правило:

Відстань від глядача до екрану телевізора має становити дві – дві з половиною діагоналі

Таким чином телевізор 65 дюймів краще поставити на відстані приблизно три метри від глядача. Саме в такому разі його екран займатиме 40 відсотків поля зору, і око зможе охопити всю картину на екрані.

Зазначимо, що це дані для телевізорів 65 дюймів з роздільною здатністю Full HD. Але сьогодні більшість ТБ із таким екраном підтримують формат 4K UHD. А деякі більш просунуті моделі та 8K UHD. Якщо ви купили саме такий телевізор, його можна поставити трохи ближче до улюбленого дивану на відстані два з половиною метри.

На яку висоту вішатиме телевізор 65 дюймів

Підбирати висоту для телевізора потрібно з огляду на те, що погляд глядача в основному зосереджений на центральній частині екрана. При цьому враховують інші фактори:

 • кімната, в якій стоятиме телевізор;
 • висота диванів та крісел;
 • спосіб встановлення телевізора та тип кронштейна.

Якщо йдеться про вітальні, тут, як правило, ми дивимося ТБ, сидячи на кріслах та диванах. Проведіть простий експеримент: сядьте на улюблене крісло, повністю розслабтеся, заплющите очі, потім відкрийте їх і подивіться на протилежну стіну. Точка, куди впаде ваш погляд, і має бути центральною. Такий самий досвід можна провести і для спальні.

Як правило, нижній край екрану телевізора 65 дюймів знаходиться на висоті 25-50 сантиметрів від підлокітників крісел та диванів. Тобто приблизна висота установки телевізора 65 дюймів у вітальні – 50-80 сантиметрів від підлоги. У спальні, якщо використовуєте похилий тип кронштейна, Смарт ТВ можна повісити вище, оскільки ви зможете налаштувати оптимальне положення екрана.

tv2

При виборі способу встановлення телевізора необхідно враховувати такі вимоги:

 • вентиляція задньої панелі – від неї до стіни будинку має бути приблизно 2-5 сантиметрів для безперешкодної циркуляції повітря;
 • телевізор повинен вписуватися в інтер'єр і бути його центральним об'єктом симетрії, щоб ніщо не відволікало від перегляду;
 • вішати його потрібно на тій стіні, куди не падає яскраве сонячне світло, або купіть щільні штори типу блекаут;
 • інші об'єкти в інтер'єрі не повинні закривати екран від глядача.

Як бачимо, підібрати відстань та висоту установки телевізора 65 дюймів – завдання не складне. Перед покупкою обов'язково порадьтеся з експертами чи друзями, які вже купили такий телевізор у свій будинок.

Читати українською

Телевизор 65 дюймов: как правильно разместить в интерьере

При выборе телевизора ключевое внимание уделяют длине диагонали. Слишком маленький экран – это нагрузка на зрение, смотреть его комфортно можно только с небольшого расстояния. Если же покупаете телевизор со слишком большой диагональю, глаз не в состоянии охватить всю картину. В результате зрители ощущают усталость и даже головокружение, ведь постоянно приходится перемещать взгляд на разные части экрана.

tv1

Телевизор 65 дюймов – расстояние от зрителя

Телевизор 65 дюймов – достаточно большой. Если перевести в сантиметры, 65 дюймов – это один метр 65 сантиметров. Размеры тоже не маленькие: 146 см в ширину и 82 см в высоту. На каком же расстоянии устанавливать телевизор 65 дюймов и на какой высоте от пола должен находиться его экран? С этими вопросами необходимо разобраться еще перед покупкой, чтобы выбрать именно тот телевизор, который идеально впишется в интерьер вашего дома.

С расстоянием разобраться проще. Есть простое правило:

Расстояние от зрителя до экрана телевизора должно составлять две – две с половиной диагонали

Таким образом, телевизор 65 дюймов лучше поставить на расстоянии примерно три метра от зрителя. Именно в таком случае его экран будет занимать 40 процентов поля зрения, и глаз сможет охватить всю картину на экране.

Отметим, что это данные для телевизоров 65 дюйма с разрешением Full HD. Но сегодня большинство ТВ с таким экраном поддерживают формат 4K UHD. А некоторые более продвинутые модели и 8K UHD. Если вы купили именно такой телевизор, его можно поставить немного ближе к любимому дивану на расстоянии два с половиной метра.

На какую высоту вешать телевизор 65 дюймов

Подбирать высоту для телевизора нужно с учетом того, что взгляд зрителя в основном сосредоточен на центральной части экрана. При этом учитывают другие факторы:

 • комната, в которой будет стоять телевизор;
 • высота диванов и кресел;
 • способ установки телевизора и тип кронштейна.

Если речь идет о гостиной, тут, как правило, мы смотрим ТВ сидя на креслах и диванах. Проведите простой эксперимент: сядьте на любимое кресло, полностью расслабьтесь, закройте глаза, затем откройте их и посмотрите на противоположную стену. Точка, куда упадет ваш взгляд, и должна быть центральной. Такой же опыт можно провести и для спальной.

Как правило, нижний край экрана телевизора 65 дюймов находится на высоте 25-50 сантиметров от подлокотников кресел и диванов. То есть, примерная высота установки телевизора 65 дюймов в гостиной – 50-80 сантиметров от пола. В спальной, если используете наклонный тип кронштейна, Смарт ТВ можно повесить выше, поскольку вы сможете отрегулировать оптимальное положение экрана.

tv2

При выборе способа установки телевизора необходимо учитывать и следующие требования:

 • вентиляция задней панели – от нее до стены дома должно быть примерно 2-5 сантиметров для беспрепятственной циркуляции воздуха;
 • телевизор должен вписываться в интерьер и быть его центральным объектом симметрии, чтобы ничто не отвлекало от просмотра;
 • вешать его нужно на той стене, куда не падает яркий солнечный свет, либо купите плотные шторы типа блэкаут;
 • прочие объекты в интерьере не должны закрывать экран от зрителя.

Как видим, подобрать расстояние и высоту установки телевизора 65 дюймов – задача не сложная. Перед покупкой обязательно посоветуйтесь с экспертами или друзьями, которые уже купили такой телевизор в свой дом.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.