Технології підготовки та монтажу плит мінеральної вати

Технологічно правильні етапи підбору та монтажу теплоізоляційних плит мінеральної вати включає ряд процесів, виконавши які буде отримано якісний підсумок і довговічність.

Мінеральна вата – це не найдешевший варіант, проте завдяки її відмінним механічним та теплофізичним властивостям вона зарекомендувала себе як ефективне рішення щодо утеплення будівель цивільного та промислового призначення.

Промислові будівлі на сьогоднішній момент все частіше передбачають сип панелі, тобто так званий сендвіч, утеплювач, укладений у міцну металеву оболонку, тому на них не будемо зупинятись через інші технології.

Що нам потрібно в першу чергу?

Насамперед рекомендується виконати теплотехнічний розрахунок. Це не найважче завдання, проте людині далекої від цього – надійніше доручити завдання фахівцю (https://wikibud.com.ua/ua/uteplytel-). Для наочності можете скористатися будь-якими методичними вказівками «Теплотехнічний розрахунок огороджувальних конструкцій цивільних будівель», розробленими для профільних Навчальних закладів СНД.

Після того, як визначилися з товщиною утеплювача (мінеральної вати), а це і стало результатом розрахунку, можна приступати до закупівель матеріалу (спочатку варто розрахувати необхідний обсяг). У нашому випадку знадобиться:

  • грунтовка (закріплення зовнішнього шару стіни, підготовка його до монтажу утеплювача);
  • Будівельний розчинний клей, призначений для монтажу мінеральної вати;
  • безпосередньо плити утеплювача;
  • полімерна сітка, призначена для стягування утеплювача;
  • «парашути», пластикові дюбель цвяхи із широкою головкою, для механічного кріплення плит;
  • штукатурка для зовнішніх стін;

Підготовчий етап

Перед безпосереднім монтажем необхідно ретельно підготувати поверхню, а саме в місцях, де стара штукатурка стала непридатною – слід її видалити, в ідеалі (для стін цегляних або «черепашкових») прибрати весь шар, що покриває несучу конструкцію. Наступним етапом є нанесення грунтовки на отриману основу. Слід це виконати у 2 шари, дочекавшись висихання попереднього. Таким чином, буде мінімізовано відшарування від конструкції дрібних частинок і буде забезпечена відповідна поверхня.

Монтаж утеплювача

Для монтажу плит мінеральної вати необхідно приготувати клейовий розчин із сухої суміші, який слід наносити на підготовлену поверхню шпателем товщиною, вказаною виробником (зазвичай близько 1 см), потім клеєм на неї плиту (при необхідності вирізування якихось форм та елементів із стандартних плит – необхідно це виконати до початку монтажу). В ідеалі слід притиснути утеплювач до поверхні і в такому положенні зробити кілька поздовжніх рухів, щоб клей поступово розподілився по поверхні і потім залишити вже висихати в правильному положенні (плити). Завдяки адгезії – утеплювач навіть у перші кілька хвилин вже міцно прикріплюється до поверхні, проте для більшої надійності слід застосувати і «парашути». Для цього перфоратором заглиблюємося в утеплювач та стіну на необхідну дюбелем глибину та встановлюємо його. Ця операція не є обов'язковою, проте рекомендована. У такому порядку слід виконати монтаж по всій необхідної поверхні стін.

Завершальний етап

Після того, як клей остаточно схопився - настав час обтягнути весь утеплювач сіткою. Служить вона як для формування необхідної поверхні та зовнішнього закріплення мінеральних плит, так і для зручності оздоблювальних робіт.

Все що залишилося виконати – це оштукатурити отриману конструкцію, тобто захистити її від атмосферного впливу та надати більше охайності. Після чого існує можливість і декорування стін та їх просте фарбування, проте можна зупинитися і на штукатурці.

Таким чином був виконаний один з етапів теплоізоляції всієї будівлі, а результат, при його правильному виконанні, не забариться.

Метки: мінеральна вата, утеплювач