Понеділок, 22 квітня 2024 року

Стало відомо який мінімальний розмір зарплати встановлено для медиків і фармацевтів у 2023 році

Кабінет Міністрів України 13 січня видав Постанову Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров’я, згідно з якою,

мінімальна заробітна плата у 2023 році для лікаря та фармацевта за виконану у повному обсязі місячну (годинну) норму праці має становити не менше ніж 20000 грн,

медичної сестри/брата та фахівця із реабілітації - не менше ніж 13500 грн.

Це рішення не стосується фармацевтів-інтернів та лікарів-інтернів.

При цьому під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру враховуються основна, додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

 

У МОЗ стверджують, що відтоді як лікарні стали самостійними підприємствами, відповідальність за розподіл бюджету лікарні та раціональне використання коштів покладено саме на керівника медичного закладу. Він у свою чергу має бути ефективним менеджером, який спрямовує більшу частину бюджету на забезпечення медиків гідною заробітною платою, при цьому залишаючи кошти на закупівлю медикаментів та розвиток закладу.

Гарантії щодо виплати базової заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають договори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій.

У Міністерстві додають щоб програма медичних гарантій здійснювалося, не можна перевищувати 85% доходу за поточний місяць. Якщо ж установа спрямовує стовідсотковий фонд на зарплати, не вистачить коштів на закупівлю потрібних ліків, харчування, устаткування тощо. Українці не зможуть отримувати безоплатні лікувальні послуги. Громадянам доведеться покривати всі витрати самостійно, що суперечить договору з НСЗУ. Аби не сталося подібних проблем, в МОЗ обіцяють стежити за якістю надання медичних послуг шляхом періодичного моніторингу закладів.

Джерело: NV.ua

Метки: медичний працівник

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.