Стала відома причина різкого зростання цін на каву

У всьому світі фіксується стрімке подорожчання кави. Вартість арабіки вже збільшилася на 20%, а світові біржі досягли рекордних показників за останні 10 років. Про це пише Bloomberg.
coffee_beans

Через глобальну кризу вартості життя люди у багатьох країнах віддають перевагу більш бюджетній каві із зерен робусти. Це призвело до суттєвого збільшення попиту на них, але сама пропозиція у дефіциті. А оскільки саме з цього сорту найчастіше роблять розчинну та мелену каву, то і її ціна відчутно підвищується.
Гуртові ціни на сорт робусту досягли 12-річного максимуму.

Дефіцит зерен робусти обумовлений тим, що у В'єтнамі, який є найбільшим у світі виробником, було зібрано найменший за чотирирічний період урожай. Засуха завдала серйозної шкоди Бразилії, яка посідає друге місце серед лідерів із вирощування цього сорту, а сильні зливи – Індонезії.

Через погані погодні умови відбувається знищення цілих кавових плантацій, що провокує підвищення вартості продукту. У той же час експорт кави зростає, але попит споживачів на перехід з дорожчої арабіки на дешевшу робусту збільшується ще швидшими темпами. Фермерам не вдається задовольняти світовий попит і, на жаль, перспективи виправлення цієї ситуації поки що відсутні.

Метки: кава, ціни