Стабілізатор напруги для побутового використання: як вибрати

Жителі практично всіх регіонів наші країни стикаються з такою проблемою, як перепади струму в електромережі. Постійні коливання напруги – це досить серйозна загроза для побутової техніки. Вони не лише скорочують термін її експлуатації, а й можуть стати причиною повного виходу з ладу, що особливо стосується дорогої технічно складної техніки.

Згідно зі статистикою, понад 70% ламань пральних машин, холодильників, посудомийок та деякого іншого (регулярно експлуатованого) обладнання спровоковано саме сильними стрибками в електромережі. При цьому виробники не можуть давати гарантії щодо працездатності своєї продукції в подібних умовах. Як наслідок, необхідність придбання нової техніки, хоча її експлуатаційний термін ще не кінчився.

07a21fe6c7ee95c45c5c33c649ded215

Але вихід є. Необхідно лише придбати стабілізатор напруги для побутової техніки. Таке обладнання є приладом, який приймає нестабільний струм, але на виході видає напругу із заздалегідь заданими параметрами, придатними для нормального функціонування побутових приладів. Сьогодні на ринку України представлена велика кількість таких пристроїв, які відрізняються за техніко-експлуатаційними якостями. Саме тому до вибору конкретної моделі необхідно підходити, виходячи з наявних потреб.

Ключові принципи добору

Існує кілька основних характеристик побутових стабілізаторів напруги. Серед них:

  • кількість фаз;
  • потужність;
  • тип стабілізації;
  • точність.

Перше, на що варто звернути увагу під час вибору, – це тип навантаження. Усі побутові прилади (ПК, телевізори, холодильники тощо) працюють від однофазної мережі 220 Вт. Тому, вибираючи стабілізатор для квартири чи приватного будинку, варто звертати увагу лише на однофазні модифікації. Для промисловості існують спеціальні трифазні моделі.

Другим важливим критерієм є потужність стабілізатора. Вона повинна відповідати загальному навантаженню на електромережу. Тобто пристрій має бути підібраний з урахуванням кількості, потужності та режиму експлуатації устаткування, що використовується на об'єкті нерухомості. Мала потужність призведе до регулярного автоматичного вимкнення стабілізатора (за принципом автоматів для лічильників), занадто велика – це нераціональна витрата коштів.

Що стосується типів стабілізації струму, їх існує 3, а саме:

  1. Електронний. Таке обладнання є найпоширенішим. Принцип його роботи заснований на ступеневому тороїдальному трансформаторі. Ці пристрої відрізняються надійністю та практично безшумною роботою, а також високою швидкістю реакції на стрибки напруги. Оптимальний вибір для квартир та приватних будинків.
  2. Сервоприводні. Характеризуються плавним регулюванням напруги та високою точністю вихідного сигналу. Рекомендовані мережам, для яких характерне стабільне заниження або завищення напруги.
  3. Електронні безступеневі стабілізатори. Їх головна особливість – здатність виконувати стабілізацію напруги з максимально високою швидкістю. Однак через високу ціну вони не мають попиту.

Щодо точності стабілізації напруги, то вибір тієї чи іншої моделі залежить від показників мережі. Однак необхідно враховувати, що поточні значення можуть змінюватись у майбутньому. Тому бажано придбати обладнання із запасом потужності.

<7f6d7fd7d3b20dd72697bd9e9bb50177

Де замовити стабілізатор

Сьогодні на ринку України стабілізатори струму пропонують різноманітні виробники. А найширший вибір є в інтернет-магазині RES.UA. Тут представлене обладнання тільки від перевірених і популярних торгових марок, а умови покупки будуть максимально комфортними.

За необхідності досвідчені консультанти допоможуть з підбором відповідного стабілізатора, а різні варіанти оплати та оперативна доставка зроблять покупку максимально приємною.