США залишаються найпопулярнішою країною для іноземних студентів

США залишаються однією з найпопулярніших країн у світі серед іноземних студентів завдяки розмаїттю навчальних закладів.

У 2019–2020 навчальному році у Сполучені Штати прибуло понад мільйон іноземних студентів — рекорд, який тримається п’ятий рік поспіль, повідомляється в черговій «Доповіді відкритих дверей», опублікованій Інститутом міжнародної освіти (IIE) і Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США.

Публікація цієї доповіді відкрила 21-й Тиждень міжнародної освіти (IEW), який відзначається щороку за ініціативи Державного департаменту США і Міністерства освіти, і присвячується взаємовигоді міжнародної освіти та обміну між країнами світу.

«До початку пандемії, в США п’ятий рік поспіль на навчання приїжджало понад мільйон іноземних студентів, і нас це дуже тішить», — заявила помічник Державного секретаря з питань освіти та культури Марі Ройс.

«Сьогодні, як ніколи, важлива можливість для іноземних студентів навчатися в різних країнах, і ми вважаємо, що США — країна, яка найкраще для цього підходить, в якій іноземні студенти можуть вчитися та отримувати дипломи. Освіта — шлях до кращого майбутнього, а отже міжнародні обміни у галузі освіти можуть докорінно змінити долі іноземних студентів». — наголосила помічник державного секретаря з питань освіти та культури Марі Ройс.

За 2019–2020 навчальний рік найбільша кількість іноземних студентів приїхала в США з Індії, Китаю і Південної Кореї. Потік студентів з Бангладеш виріс на 7%, а з Нігерії — на 2,5% в порівнянні з попереднім роком.

У доповіді також йдеться про те, що найпопулярніші університети серед іноземних студентів розташовані в Каліфорнії та Нью-Йорку. Третє і четверте місце в цьому списку зайняли штати Техас і Массачусетс у зв’язку з великою кількістю розташованих там відомих ВНЗ.

Більша частина іноземних студентів займалися вивченням науки, технологій, інженерних наук та математики (STEM), потім за популярністю йшли бізнес, менеджмент і соціальні науки.

Однак студенти приїжджають в США не тільки для того, щоб займатися STEM. У цьому році кількість іноземних студентів, які вивчають образотворче та прикладне мистецтво також зросла на 2,2%.

Водночас багато американських студентів подорожують за кордон, щоб повчитися у ВНЗ інших країн. У 2018–2019 навчальному році за кордоном навчалося понад 346 тисяч студентів з США, що перевищує показник за попередній рік на 1,6%.

Американські студенти віддавали перевагу Великобританії, Італії, Іспанії та Франції.

Цікаво, що кількість американських студентів, які поїхали на навчання до Південної Кореї, також зросла на 16% в порівнянні з попереднім роком, і це вказує на те, що американці все частіше цікавляться навчанням в країнах не тільки на території Європи.

«Доповідь відкритих дверей» за 2019–2020 рік було складено до того, як пандемія COVID-19 вплинула на навчальні заклади в усьому світі.

Однак за словами Алана Гудмена, президента Інституту міжнародної освіти (IIE), є привід вірити в те, що пандемія не надто негативно позначиться на глобальній освіті.

COVID-19 — це 12-та пандемія, яку переживає Інститут міжнародної освіти (IIE) за свою 101-річну історію. Під час інших пандемій IIE зміг відстежити тенденції у сфері глобальної освіти і виявив, що міжнародні обміни швидко відновлюються після закінчення пандемії.

«Попри те, що пандемії — це важке випробування і викликають дестабілізацію, є також причини дивитися в майбутнє з оптимізмом, — сказав він. — Після кожної пандемії обміни у сфері міжнародної освіти оперативно відновлюються, і спостерігається значне зростання потоків іноземних студентів».

Источник: medium.com

 

Метки: образование