США рекомендує Україні підвищити тарифи на газ та світло: що кажуть у Мінсоцполітики

У Міністерстві соціальної політики заявили про готовність впровадити рекомендацію США щодо підвищення тарифів на газ та електроенергію.
Про це сказала міністерка соцполітики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону.

Вона пояснила, що під "лібералізацією тарифів на газ та електроенергію" мається на увазі дати можливість підвищувати тарифи і водночас балансувати зростання цін субсидією. Це стосується категорії українців, які не зможуть платити за підвищеними цінами.

"Ми до цього готові. Ми вже розробили цифровий режим. Це дозволить нам в автоматичному режимі тим, хто має право на субсидію, повідомити про це проактивно. У бюджеті на 2024 рік передбачили 50 млрд грн на субсидії", - зазначила Жолнович.

Додамо, що у Кабміні раніше заявляли, що не підвищуватимуть тарифи на газ та електроенергію мінімум до кінця опалювального сезону.

Нагадаємо, видання "Українська правда" повідомило, що США надіслали на адресу Координаційної платформи донорів лист із переліком реформ, які повинна зробити Україна для подальшого надання їй військової допомоги. Серед них - впровадити програму лібералізації тарифів на природний газ та електроенергію.

Раніше Жолнович оприлюднила своє бачення соціальної політики, яке викликало бурю обурення у Мережі:
«Багато різних громадян є у форматі підлітка: держава має за мене вирішити, дати, допомогти, підтримати, а я не братиму участь у своєму особистому розвитку, — сказала посадовиця. — Багатьох влаштовує той стан, в якому вони перебувають.

Це здатність українців пристосовуватися: ти перебуваєш в зоні комфорту. Навіть якщо це дуже бідне житло, дуже маленька допомога, але стабільна».

«Нам треба зламати все, що є сьогодні соціального, і просто з нуля переформатувати новий суспільний договір про соціальну політику в нашій державі», — заявила вона на Міжнародному форумі сталого розвитку.

Метки: Жолнович, тарифи