Сфера криптовалют і блокчейна досить молода за мірками фінансового світу. З моменту появи перших біткоїнів минуло трохи більше 13 років. І майже за півроку по тому пройшла перша операція обміну криптовалюти на фіатні гроші (законні грошові національні валюти). Сьогоднішній світ уже важко уявити без крипти. Вона широко використовується як платіжний засіб і як інструмент заробітку. Відповідно, у світ віртуальних грошей прийшли структури з реального фінансового світу, які забезпечують необхідні операції. Це обмінники та біржі. Їх тисячі. А зорієнтуватися в цьому різноманітті допомагають спеціальні сервіси, на кшталт Xchangescan, які складають рейтинги на основі кількох критеріїв з використанням оцінок експертів та звичайних користувачів.
Найбільш поширеними критеріями рейтингів є:
Існує три основні способи заробітку.
Основні відмінності між цими двома фінансовими структурами у механізмі взаємодії з клієнтом та формуванні курсу валютної угоди.
У кожній операції обмінника криптовалют беруть участь два рахунки: виконавця та замовника. Замовник переказує певну суму в одній валюті на рахунок виконавця, після чого виконавець переказує еквівалент в іншій валюті на рахунок замовника. З погляду взаємодії з клієнтом завдання обмінника – максимально зручно, швидко та безпечно провести угоду. При цьому слід розуміти, що власник обмінника отримує вигоду з кожної угоди. Обмінний курс зазвичай формується автоматично з урахуванням ситуації на ринку криптовалют, і змінюється від угоди до угоди, щоб максимізувати прибуток обмінника. При цьому у такого сервісу обмежений ресурс криптовалют як за кількістю, так і за варіантами. Здебільшого здійснюють операції тільки з топовой криптой.
На біржі ситуація зовсім інша. Її завдання забезпечити майданчик для проведення безпечних торгів валютою. Обмінні курси формують самі гравці ринку. У біржі практично необмежений фінансовий ресурс та широкий вибір криптовалют. Не лише топових, а й малопоширених. На відміну від обмінника біржа потребує обов'язкової реєстрації, та дозволяє довгостроково проводити операції на ринку віртуальних грошей.
Метки: криптовалюта