Сьогодні ювілей Facebook – 20 років

Сьогодні, 4 лютого, найбільшій соціальній мережі Facebook виповнюється 20 років. Засновником та головою сервісу є Марк Цукерберг.
facebook
Соцмережа, яка тоді називалась Thefacebook та знаходилась на thefacebook.com, почала працювати 4 лютого 2004 року тільки для студентів Гарвардського коледжу.
Через шість днів після відкриття сайту троє гарвардських старшокурсників звинуватили Цукерберга в тому, що він нібито пообіцяв допомогти їм створити соціальну мережу HarvardConnection.com, а натомість використав їхні ідеї для створення конкурентного продукту. Вони поскаржились у газету Harvard Crimson та навіть подали на Цукерберга позов, однак невдовзі було досягнуто компромісу.
У березні 2004 року соцмережею користувалися в університетах Стенфорда, Колумбії та Єля. Невдовзі він відкрився для студентів інших шкіл Ліги Плюща, Бостонського та Нью-Йоркського університетів, Массачусетського технологічного інституту і поступово для більшості університетів США та Канади

Перший логотип соцмережі було створено в 2004 році співзасновником компанії й однокурсником Цукерберга - Ендрю Мак-Коллумом. Це було піксельне зображення обличчя актора Аль Пачіно.

Компанію Facebook було засновано влітку 2004 року.
А 26 вересня 2006 року Facebook став доступним кожній особі віком від 13 років і старше з дійсною адресою електронної пошти
28 жовтня 2021 року Марк Цукерберг заявив, що компанія Facebook Inc. змінила назву на "Meta". Таким рішенням компанія хотіла продемонструвати, що вона складається не лише з однієї соціальної мережі Facebook.
Станом на 31 грудня 2023 року Facebook мав понад 3,07 млрд активних користувачів щомісяця.

В 2010 році на екрани вийшла біографічна драма про історію створення соціальної мережі Facebook.
Сценарій кінострічки був написаний на основі документальної книжки Бена Мезріча "Мільярдери мимоволі: як створювався Facebook, історія про секс, гроші, геніальності і зраду". Але ніхто з співробітників або персоналу сайту Facebook, включаючи Марка Цукерберга, не брав участі у створенні проєкту.

Метки: Facebook