Колись популярне рішення для відеодзвінків, Skype, буде офіційно закрито. Microsoft официально подтвердила, что в мае 2025 года прекратит поддержку Skype, а натомість пропонує перейти на платформу Teams, куди можна перенести свої чати й контакти.
У програми естонське коріння
Skype Technologies було засновано в Європі, попри те, що вже багато років стартап належить IT-гіганту з Редмонду. Засновниками у 2003 році були швед Ніклас Зеннстрем і данець Янус Фрііс, які зібрали команду програмістів з Естонії для створення безплатного відеочату.
Звідки з’явилася назва
Слово "Skype" походить від "Sky peer-to-peer". Воно відсилає до P2P-технології зв'язку між комп'ютерами, яка лежить в основі месенджера. Оскільки бренд Skyper уже був зайнятий, було прийнято рішення прибрати букву "r" — так назва стала навіть вдалішою.
Вибухове зростання за мірками нульових
У ранні роки існування Skype вважали проривним і унікальним сервісом. Він зробив міжнародне спілкування через відеозв'язок доступним широкому загалу. Користувачів підкорив простий інтерфейс та безплатна модель поширення, що задала певний стандарт для наступних VoIP-клієнтів.
Якщо у 2003 році програму завантажили 3,3 млн користувачів, то до 2005 року кількість завантажень перевищила 47 млн, що стало величезним успіхом для софтової компанії тієї епохи.
Як Skype вплинув на культуру
Кілька років тому Skype щільно утримувався у нашому побуті. Всі досі пам'ятають фірмовий рингтон, а меми про "найкращий файлообмінник" закріпили статус культової платформи.
Колись, подібно до слова "гуглити", популярним прозивним виразом було "поскайпити" (to skype).
Через Skype проводили весілля
У 2011 році в Каліфорнії організували та провели незвичайне весілля через відеозв'язок, де на допомогу прийшов Skype.
Проблемою стали гнітючі обставини, що завадили парі зустрітися наживо. 27-річний Семюел Кім залишився в лікарні через виявлену інфекцію легень, проте захід вирішили не відкладати. Згоду на заручення провели віртуально, використавши проєктор у церкві.
Skype перепродавали за рекордні суми
Недовго з початку свого існування застосунок зберігав незалежність. Вже у 2005 році компанію придбав eBay, а сума угоди склала 2,6 млрд доларів. Через шість років Skype викупила Microsoft за 8,5 млрд доларів, замінивши Windows Live Messenger. На той час сервіс був практично мертвий, і популярний аналог швидко замінив його. Придбання Skype досі вважається однією з найбільших покупок за всю історію Microsoft.
Попри свою інноваційність, Skype недовго домінував у сегменті відеомесенджерів. Його змогли замінити функціональніші конкуренти, такі як Zoom, Discord, Telegram. Саме вони зайняли лідерські позиції в роки пандемії. Після купівлі Microsoft не прагнула розвивати придбаний хіт і зосередилася на Teams, погубивши колись легендарний месенджер.
Джерело: Новини Live
Метки: Microsoft, Skype