Неділя, 21 квітня 2024 року

Склади в англійській мові

Склади — це основні звукові одиниці, з яких будуються слова. Розуміння їхньої структури в англійській мові грає не останню роль в правильній вимові та читанні, а в деяких випадках — в розборі значення та природи слова. Про основні принципи поділу та види складів — пояснюємо нижче.

Вдосконалюйте свою мову разом із Speak Well School! Реєструйтеся на наші курси з англійської мови прямо зараз та почніть говорити англійською впевнено!

англ

Що таке склад?

Склад (syllable) — це звукова одиниця слова, яка містить принаймні один голосний звук (vowel), а також може мати один або декілька приголосних (consonants). Короткі слова часто складаються лише з 1 чи 2 складів, тоді як довгі можуть мати 3 та навіть більше складів.

Як правило, один голосний звук дорівнює окремому складу. Візьмемо слово «‎barracuda»: 4 голосні (a, a, u, a) утворюють 4 окремих склади — bar-​ra-​cu-​da

В деяких словах зустрічаються дві голосні поряд, однак вони не завжди утворюють два окремих склади, оскільки в транскрипції позначають один звук. Наприклад: beef [biːf], cheap [tʃiːp], deal [diːl].

Важливо пам'ятати, що не кожна літера передає звук, тому складів може бути менше, ніж спершу здається. В слові «absolute» кінцева літера не вимовляється та є тихою (silent) — [ˈæbsəluːt]. Відповідно до кількості голосних звуків тут буде три склади — ab-​so-​lute.

Види складів в англійській мові

Залежно від структури та звукових характеристик, в англійській мові виділяються такі види складів:

 • Відкритий (open) — має всього один голосний або закінчується ним: way, cen-tu-ry, ca-the-dral.
 • Закритий (closed) — закінчується приголосним: sun-set, birth, en-closed.
 • R-Controlled — представляє поєднання голосного та «r»; останній впливає на голосний та трохи деформує його звучання: dirt, fur-​ther, cir-cus.
 • C-le склад — складається з приголосної та поєднання «le»: freck-le, rum-ble, spec-ta-cle.
 • Silent-e (VCe) — зазвичай складається з приголосної, за якою йде тихий «e»: re-​sis-​tance, force, acti-ve.
 • Vowel Team — комбінація від 2 до 4 літер, переважно голосних, що передають єдиний звук: though, pound, green.

Крім перелічених 6 видів, склади можуть бути наголошеними, тобто stressed (im-por-tance, au-thor-i-ty, o-pin-ion), або ненаголошеними, тобто unstressed (de-fense, con-clu-sive, schol-ar).

Ділимо слово на склади

Як ми вже зазначали, кількість вимовлюваних голосних відповідає кількості складів у слові. Але як відбувається поділ та яким чином розділяються приголосні? Тут вам допоможуть всього 5 правил:

 1. Відділяємо префікси й суфікси від коренів: pre-his-tor-ic, fear-less, sep-a-rat-ing.
 2. Коли є декілька приголосних поспіль, особливо однакових, розділяємо їх між собою: slip-per, treat-ment, mom-my. АЛЕ не чіпаємо ті приголосні, які позначають один звук: both-er, fash-ion, so-pho-ra.
 3. Якщо між двома голосними є приголосний, переносимо його до наступного складу: fa-mous, ca-reer, to-ward. Однак якщо перший голосний короткий, закриваємо його цією приголосною: hep-a-rin, liv-er, mol-e-cule.
 4. Якщо маємо слово з буквосполуками «ckle» на кінці, «le» переносимо в окремий склад: chuck-le, pick-le, knuck-le.
 5. Якщо слово закінчується просто на «le», перед якими стоїть приголосний, вони утворюють з ним один склад: a-ble, bat-tle, cram-ble. Однак якщо перед «le» стоїть голосний, склад не утворюється взагалі: whale, pale, smile.

У підсумку, вміння ділити слова на склади покращує навички читання, полегшує вимову нових і складних слів, а також сприяє правильному використанню голосних.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.