Понеділок, 22 квітня 2024 року

Штучний інтелект виявив приховані мости між галактиками

Команда астрофізиків із США і Південної Кореї за допомогою штучного інтелекту (ШІ) створила нову карту розподілу темної матерії. Метод глибокого навчання нейронної мережі дозволив виявити таємничі ниткоподібні структури, які пов’язують галактики немов павутина.
Загальноприйнята теорія говорить, що на частку темної матерії припадає 80% всієї матерії Всесвіту. Вона невидима оку людини, і за допомогою існуючого обладнання її поки задокументувати також не вдалося. Проте, передбачається, що саме вона становить скелет великомасштабної структури, званої космічною павутиною.
галактики
У своєму дослідженні астрофізики використовували принципово новий підхід, використовуючи машинне навчання. Вони навчили нейромережу побудові моделі на підставі наявних даних про розподіл і рух галактик. Завдяки цьому штучний інтелект навчився прогнозувати розподіл темної матерії.
галактики2
Для навчання нейромережі вчені використовували великий набір симуляцій галактик під назвою Illustris-TNG. Причому були спеціально відібрані модельовані галактики, порівнянні за своїми характеристиками з нашим Чумацьким Шляхом. Це допомогло визначити, які саме галактичні властивості необхідні для передбачення розподілу темної матерії. Потім дослідники застосували свою модель до реальних даних з каталогу галактик Cosmicflow-3. В результаті на карті послідовно відобразилися як відомі видимі структури в локальному Всесвіті, так і раніше невідомі структури.
Зокрема, штучний інтелект відобразив на карті відносно невеликі ниткоподібні структури, що з’єднують галактики. Автори роботи назвали ці структури мостами між галактиками. Вони, звичайно, вимагають тепер подальшого вивчення.

«Наявність локальної карти космічної павутини відкриває нову главу в космологічних дослідженнях, – вважають дослідники. – Ми можемо вивчити, як розподіл темної матерії співвідноситься з іншими даними про викиди, що допоможе нам зрозуміти природу темної матерії. І ми тепер можемо безпосередньо вивчати ці ниткоподібні структури, ці приховані мости між галактиками».

Метки: галактики

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.