Шипшина та бузина: на чьому українські фермери можуть заробити в Європі

Деякі культури, які не особливо популярні серед українських можуть суттєво розширити можливісті на європейському ринку.

Таку думку озвучив Дмитро Бульбах, директор з експорту та імпорту, AMVEL s.r.o. (Чехія), під час міжнародної онлайн-конференції «Шокова заморозка ягід, фруктів та овочів 2023: огляд ринку, інвестиції, перспективи».

Захід, організований Міжнародною аналітичною платформою плодоовочевого бізнесу EastFruit за підтримки ФАО ООН та ЄБРР, відбувся на платформі Sapienza.media.
«Припустимо, квіти бузини збираються та заморожуються вже у травні. Якщо завод має можливість для цього, сезон можна розпочати вже у травні. Це хороший бонус і великий плюс, тому що можна задіяти вже якісь потужності та людей. Однак є там і свої нюанси – квітка бузини дуже чутлива до температури. Її не можна заморожувати вологим.
Але квіти бузини зараз мають великий попит серед виробників сиропів у Сполученому Королівстві, Австрії, Німеччині – це продукт який у нас останні три роки купують в обсягах близько 200 тонн.
Його багато вирощують у Румунії та Угорщині, але ми свої квіти експортуємо з України. І у нас є клієнти на цю продукцію», – розповів Дмитро Бульбах.

шипшина

Крім квітів бузини підприємець вважає, що дуже багато виробників незаслужено забули про ягоди шипшини. Однак саме зараз на них спостерігається чималий попит. До того ж такі культури дозволятимуть суттєво розширити активний сезон.
«Шипшина збирається пізніше, коли сезон на основні продукти вже минув. Також це може бути аронія, яку у деяких регіонах збирають навіть у листопаді. Це розширює можливість деяких виробників «зміцнитися».
Використання шипшини досить різноманітне, з нашої практики це були виробники пасти, фармакологія та виробники джемів. Знаю, що виробники концентратів соків теж працюють із шипшиною. Але нам не вдалося з ними попрацювати.
І, це алкоголь. З шипшини виробляють настійки, напої – це продукт, який можна робити в індустріальній якості для виробників. Якщо ми говоримо про дикоростучу шипшину. Якщо це плантаційна – тоді це паста, мармелад, джем», – говорить Дмитро Бульбах.
Джерело: SEEDS

Метки: шипшина