Вчені представили новий алгоритм штучного інтелекту, який навчили на великому масиві даних для підвищення точності діагностики аутоімунних захворювань. Сьогодні ця група діагнозів найчастіше виявляється на прогресуючій стадії. Крім того, у лікарів відсутні препарати для цільового лікування. Новий ШІ показав, що може вирішити обидві проблеми.
Алгоритм вивчив генетичний код, що лежить в основі аутоімунних захворювань, щоб точно змоделювати експресію і регуляцію конкретних генів, пов’язаних з різними хворобами. На першому етапі ШІ навчали на даних 14 поширених діагнозів, включно з вовчаком, хворобою Крона, виразковим колітом і ревматоїдним артритом, повідомляє повідомляється на сайті Пенсильванського університету.
Крім геномних даних вчені також включили в аналіз епігенетичні, щоб краще розуміти, як гени можуть змінюватися під впливом факторів навколишнього середовища. Завдяки цьому вони змогли ідентифікувати набагато більше генів ризику аутоімунних захворювань, які насправді мають специфічний вплив.
Потім ШІ допоміг знайти потенційні лікарські засоби, здатні повернути назад експресію генів у клітинах, пов’язаних із захворюванням. Наприклад, при виразковому коліті терапевтичний потенціал показав вітамін К і препарат від діабету метформін.
Попереду ще велика робота, проте вчені вбачають великий потенціал ШІ для діагностики та розробки нових стратегій лікування аутоімунних захворювань. Сьогодні пацієнти найчастіше дізнаються про діагноз уже за наявності виражених симптомів. При цьому в якості терапії їм пропонуються препарати, здатні тільки знижувати прояви хвороби.
Джерело: Цікавості
Метки: AI, ШІ