Щоб не сталося космічного ДТП, МКС довелося ухилятися від супутника

Величезна кількість космічного сміття, а також кількість супутників, що працюють, стають справжньою проблемою для орбітальної станції. Стало відомо, що кілька днів тому МКС мало не потрапила до "космічної ДТП", але все обійшлося, пише Space.

МКС

Згідно з повідомленням NASA, з МКС міг зіткнутися комерційний аргентинський супутник Nusat-17, який займається спостереженнями за нашою планетою. Це один із 10 супутників групи Nusat, які були запущені в 2020 році компанією Satellogic.

 

За словами Джонатана Макдауелл з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, США, ця група супутників є однією з кількох собі подібних, орбіти яких поступово зближуються з орбітою МКС.

 

Сама дуже неприємна ситуація для станції сталася в другій половині дня 6 березня, коли на станції було запущено двигуни вантажного корабля "Прогрес-83" (він з'єднаний з МКС зараз) для того, щоб провести маневр ухилення та уникнути зіткнення з супутником. Двигуни працювали приблизно 6 хвилин і таким чином орбітальна станція змогла піднятися трохи вище, щоб не перетнутися з траєкторією польоту космічного апарату.

 

На цей раз зіткнення довелося уникнути, але подібні маневри ухилення не є чимось незвичайним для космічної станції. Згідно з повідомленням NASA, за весь час роботи МКС з 1999 року, МКС провела 32 подібні коригування своєї траєкторії польоту, щоб не зіткнутися із супутниками чи уламками космічного сміття.

 

Минулого року справжньою загрозою для станції стали уламки російського супутника "Космос 1408", знищеного в результаті випробування російської протисупутникової системи. Тоді МКС також довелося провести маневр зміни своєї орбіти.

 

Раніше NASA звинуватило Росію у створенні загрози для МКС та астронавтів через випробування цієї зброї у листопаді 2021 року. Від уламків супутника "Космос 1408" МКС довелося ухилиться спочатку у червні минулого року, а потім у жовтні.

Джерело: Фокус

 

Метки: Космос, МКС