Що таке трансепідермальна втрата води і як від цього захистити свою шкіру?

Ранкове відчуття сухості й стягнутості шкіри може вказувати на трансепідермальну втрату води. Що це таке, чому виникає і як з цим боротися?
лицо

Причини трансепідермального випаровування вологи

Трансепідермальна втрата води – пасивне випаровування вологи через шкіру. Це неминучий фізіологічний процес, який вважається нормою для людського організму. Впродовж доби через шкіру випаровується близько 300-400 мл води. Аби запобігти зневодненню, слід компенсувати цю втрату, випиваючи достатню кількість води й використовуючи у щоденному догляді за шкірою зволожуючий крем для обличчя. Чи не найкраще для цього підходить дерматокосметика бренду CeraVe.
Іноді під дією різних чинників трансепідермальне випаровування вологи посилюється, що своєю чергою веде до зневоднення шкіри. На зневоднення шкірного покриву вказують такі ознаки:

  • поява лусочок на поверхні;
  • тьмяність, огрубіння шкіри;
  • виражена сіточка дрібних зморшків, які зникають після нанесення зволожувального крему;
  • відчуття стягнутості після вмивання, а також зранку.

До посиленої втрати вологи веде зміна pH шкіри, викликана неправильним доглядом та використанням агресивної косметики, сухе повітря у приміщенні чи на вулиці.

Як захистити шкірний покрив від пересихання?

При перших ознаках зневоднення шкіри варто відкоригувати програму щоденного догляду, а також збільшити кількість води у своєму раціоні. У випадку надмірного трансепідермального випаровування вологи звичайні косметичні засоби з групи зволожувальних у більшості випадків не підійдуть. Для такої шкіри слід вибирати косметику з особливим складом – на основі керамідно-гіалуронового комплексу. Саме такі засоби випускає CeraVe.
Кераміди у комплексі з гіалуроновою кислотою – чи не найважливіші компоненти для зневодненої шкіри. Гіалуронова кислота притягує у шкірний покрив воду, а кераміди створюють захисний бар’єр, який сповільнює випаровування вологи. Таким чином вдається інтенсивно зволожувати шкіру й тривалий час підтримувати її у такому стані, що не під силу звичайній косметиці. Тож якщо ви давно безрезультатно боретеся зі зневодненням шкіри, цілком можливо, що ви просто вибираєте неправильні засоби.

Метки: крем для обличчя