Понеділок, 24 червня 2024 року

Що таке майнінг: особливості та переваги

Ті, хто на середньому рівні знає англійську мову, легко перекладуть слово «майнінг» — добування корисних копалин. Але в сучасному світі цей процес ніяк не стосується корисних копалин. Майнінг у сучасному світі — це процес отримання криптовалюти за допомогою спеціального обладнання.

 

Сучасний курс біткоїна дуже високий, тому багато хто хоче видобувати цю криптовалюту самостійно. Зараз цей процес потребує надпотужного заліза, а точніше, цілого комплексу пристроїв, адже складність добування постійно підвищується.

23

Просто про складне

Майнінг мовою блокчейн-інженерів — процес приєднання блоків для проведення транзакції. В результаті цього формується ланцюжок із блоків, який називають блокчейном. Для приєднання блоків обладнання повинно розв’язати певну математичну задачу, розшифрувавши алгоритм криптовалюти. Коли обладнання знаходить правильне вирішення, його власник отримує нагороду у формі криптомонет. Чим більша кількість майнерів намагається вирішити завдання, тим складніше завдання та нижча винагорода.

 

Способи отримання криптовалюти

Існує кілька способів майнінгу. Серед них:

  • хмарний;
  • сольний;
  • в пулі.

 

В першому випадку не потрібне жодне обладнання. Як правило, хмарні послуги вибирають початківці. Необхідно лише орендувати об’єм хешрейту на віддаленому сервері. Хешрейт — загальний об’єм потужності (чим він вищий, тим краще). Орендувати необхідний хешрейт можна на 1-3 роки. Прибуток з такого способу невисокий.

 

Соло-майнінг поступово відходить у минуле. В цьому випадку майнер сам купує та настроює обладнання. З кожним роком видобуток стає все складніше, тому навіть впевнені у своїх силах майнери об’єднуються в групи для підвищення ефективності.

 

Пул — колективне видобування. Група майнерів підключається до єдиного сервера, об’єднуючи зусилля та загальну потужність обладнання.

 

Яке обладнання використовується?

В перші роки, коли тільки но виник біткоїн, який коштував дуже мало, звичайного домашнього ПК було цілком достатньо для видобування криптовалюти. Згодом, коли процес став складнішим, з’явилися риги — спеціальні комп’ютери з максимально потужною відеокартою, яка використовувалася для обчислень.

 

Зовсім скоро навіть такою потужності виявилося недостатньо, тому в комп’ютери для видобутку криптовалюти почали встановлювати одразу 5-6 відеокарт. Звісно, це потребувало і покупки сучасного процесора, достатньої кількості оперативної пам’яті.

 

Саме так з’явилися перші майнінгові ферми. Майнінг-ферма — набір пристроїв, що використовуються для здобування монет.

 

Тривалий час використовувалися ферми саме на відеокартах. Це призвело до подорожчання відеочіпів у 2-3 рази. Зараз неможливо майнити біткоїни на фермі на відеокартах: вони можуть використовуватися лише для менш відомих альткоїнів.

 

Для видобування біткоїнів використовується ферма на FPGA-модулях. Крім того, з’явилися пристрої на базі ASIC. Кожен з типів має власні недоліки. Наприклад, FPGA-модулі досить дорогі, а ферми на ASIC потребують дуже потужної системи охолодження та сильно шумлять при роботі. Тобто встановити їх вдома та майнити біткоїни буде дорого та досить проблематично.

Метки: майнинг

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.