Ті, хто на середньому рівні знає англійську мову, легко перекладуть слово «майнінг» — добування корисних копалин. Але в сучасному світі цей процес ніяк не стосується корисних копалин. Майнінг у сучасному світі — це процес отримання криптовалюти за допомогою спеціального обладнання.
Сучасний курс біткоїна дуже високий, тому багато хто хоче видобувати цю криптовалюту самостійно. Зараз цей процес потребує надпотужного заліза, а точніше, цілого комплексу пристроїв, адже складність добування постійно підвищується.
Майнінг мовою блокчейн-інженерів — процес приєднання блоків для проведення транзакції. В результаті цього формується ланцюжок із блоків, який називають блокчейном. Для приєднання блоків обладнання повинно розв’язати певну математичну задачу, розшифрувавши алгоритм криптовалюти. Коли обладнання знаходить правильне вирішення, його власник отримує нагороду у формі криптомонет. Чим більша кількість майнерів намагається вирішити завдання, тим складніше завдання та нижча винагорода.
Існує кілька способів майнінгу. Серед них:
В першому випадку не потрібне жодне обладнання. Як правило, хмарні послуги вибирають початківці. Необхідно лише орендувати об’єм хешрейту на віддаленому сервері. Хешрейт — загальний об’єм потужності (чим він вищий, тим краще). Орендувати необхідний хешрейт можна на 1-3 роки. Прибуток з такого способу невисокий.
Соло-майнінг поступово відходить у минуле. В цьому випадку майнер сам купує та настроює обладнання. З кожним роком видобуток стає все складніше, тому навіть впевнені у своїх силах майнери об’єднуються в групи для підвищення ефективності.
Пул — колективне видобування. Група майнерів підключається до єдиного сервера, об’єднуючи зусилля та загальну потужність обладнання.
В перші роки, коли тільки но виник біткоїн, який коштував дуже мало, звичайного домашнього ПК було цілком достатньо для видобування криптовалюти. Згодом, коли процес став складнішим, з’явилися риги — спеціальні комп’ютери з максимально потужною відеокартою, яка використовувалася для обчислень.
Зовсім скоро навіть такою потужності виявилося недостатньо, тому в комп’ютери для видобутку криптовалюти почали встановлювати одразу 5-6 відеокарт. Звісно, це потребувало і покупки сучасного процесора, достатньої кількості оперативної пам’яті.
Саме так з’явилися перші майнінгові ферми. Майнінг-ферма — набір пристроїв, що використовуються для здобування монет.
Тривалий час використовувалися ферми саме на відеокартах. Це призвело до подорожчання відеочіпів у 2-3 рази. Зараз неможливо майнити біткоїни на фермі на відеокартах: вони можуть використовуватися лише для менш відомих альткоїнів.
Для видобування біткоїнів використовується ферма на FPGA-модулях. Крім того, з’явилися пристрої на базі ASIC. Кожен з типів має власні недоліки. Наприклад, FPGA-модулі досить дорогі, а ферми на ASIC потребують дуже потужної системи охолодження та сильно шумлять при роботі. Тобто встановити їх вдома та майнити біткоїни буде дорого та досить проблематично.
Метки: майнинг