Неділя, 21 квітня 2024 року

Що робити, якщо заблокували картку?

картка
В даній статті розберемо юридичні аспекти блокування банківських карток.

Чому картку можуть заблокувати? Що робити, якщо накладено арешт? Як погасити борг? Як розблокувати картку?

 

Коментар по цьому питанню надав юрист сервісу Scanbe.io - Дмитро Червонюк.

Чому картку можуть заблокувати?

 

Червенюк ДмитроПовноваження накладати арешт на банківські рахунки має виконавча служба стосовно осіб, інформацію про яких внесено до Єдиного реєстру боржників.

Державна виконавча служба або приватний виконавець (далі за текстом - виконавча служба) - це уповноважені державою особи для примусового виконання рішень органів влади, тобто - судів, поліції і т.д.

Коли виконавча служба розпочинає примусове стягнення боргу, вона автоматично заносить людину, з якої стягують заборгованість, до Реєстру боржників, виключенням є деякі провадження по типу стягнення аліментів.

Виконавча служба завдяки інструментам інформаційної взаємодії в автоматичному режимі отримує інформацію про наявність/відсутність у боржника банківських рахунків та може накладати арешт на них. Знімається арешт так само — завдяки системі інформаційної взаємодії, що можливо зробити в стислі строки (що інколи дуже потрібно).

Таким чином, ми розібралися що повноваженням для блокування карток має виконавча служба, а відомості про осіб, яким можуть чи вже заблоковано рахунки містяться в Єдиному реєстрі боржників.

 

Як знайти чому заблокували картку?

 

Причиною блокування карток зазвичай є внесення власника банківського рахунку до Єдиного реєстру боржників, тож розберемо як перевірити наявність або відсутність запису в ньому для певної особи.

 

Щоб перевірити реєстр боржників достатньо мати прізвище ім'я та по батькові, якщо збігів за даним критерієм багато, то база даних містить дати народження боржників для точної ідентифікації особи боржника.

 

Якщо запис в базі даних буде знайдено — ми можемо з неї дізнатися:

  1. Хто стягувач боргу (держава, державний орган чи приватна особа);
  2. Підставу для стягнення (штрафи за порушення правил дорожнього руху, стягнення коштів, аліменти, тощо);
  3. Контакти виконавця, який відкрив виконавче провадження по стягненню заборгованості - телефон, електронну адресу.

 

Як сплатити борг за виконавчим провадженням

 

Сума боргу за виконавчим провадженням - це конфіденційна інформація. Оскільки реєстр боржників - це публічна база даних, то вона не оприлюднюється для широкого загалу, а доступна лише для сторін виконавчого провадження.

 

Дізнатися суму для оплати за боргом та актуальні реквізити можливо у виконавця за відповідним провадженням. Виконавець повинен надати повну суму боргу для закриття провадження з урахуванням витрат на виконавче провадження.

При оплаті обов'язково вкажіть номер провадження, ПІБ боржника та РНОКПП.

 

Терміни розблокування карток

Всі обмеження з боржника виконавча служба має зняти не пізніше ніж на наступний робочий день після оплати заборгованості.

Отже, після сплати боргу картку повинні розблокувати на наступний робочий день.

 

Як користуватися коштами з картки, якщо на неї накладено арешт

 

На період воєнного стану боржники, кошти яких арештовано, можуть користуватися карткою в сумі не більше двох мінімальних заробітних плат на місяць (станом на 01 січня 2024 року МЗП становить 7100 грн.). Таким чином боржник в 2024 році може користуватися коштами в сумі 14 200 грн на місяць, навіть якщо на рахунок накладено арешт виконавчою службою.

 

Щоб користуватися коштами, на які накладено арешт, потрібно визначити рахунок для здійснення видаткових операцій.

З цією метою необхідно звернутися до виконавця, який відкрив виконавче провадження з відповідною заявою. В заяві вказується рахунок яким боржник хоче користуватися та назву банка.

 

Виконавча служба протягом двох робочих днів повинна опрацювати заяву та надіслати в банк постанову про визначення поточного рахунку фізичної особи - боржника для здійснення видаткових операцій.

Після цього можливо користуватися коштами з урахуванням щомісячного обмеження.

 

Також корисним буде дізнатися як перевірити свої борги? Дивіться роз’яснення у відео нижче.

 

 

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.