Квашена капуста дійсно універсальний продукт. Вона не тільки є ідеальною закускою через смакові особливості, але й вважається дуже корисною, оскільки містить багато вітамінів, амінокислот.
Правильно виконане квашення гарантує відмінний смак та високу якість страви. Але іноді так стається, що квашена капуста виходить пересоленою. Що ж робити у таких ситуаціях?
Він використовується на початковому етапі закваски, коли в закладеної суміші тільки но пішов сік. Насамперед потрібно спробувати на смак розсіл (в ньому знаходиться основна маса солі) і оцінити ступінь його солоності. Потім слід відлити приблизно третину розсолу і долити стільки ж прохолодної відстояної води. Важливо! У жодному разі не можна зливати розсіл повністю — капуста вийде прісною та несмачною.
Слід врахувати, що цим способом можна скористатися тільки якщо заквашування відбувається в невеликих ємностях, так як для поширення розведеного водою розсолу ємність доведеться періодично трясти, що неможливо, наприклад, у випадку з бочкою.
Сире куряче яйце треба акуратно, зберігши жовток, розбити в складену вдвічі марлю або водопроникний пакет (напр., пакетик для чаю). Потім пакет із вмістом потрібно помістити на 10-15 хвилин у ємність із продуктом. За цей час яйце «витягне» більшу частину солі. Однак робити ці маніпуляції треба надзвичайно обережно - якщо яйце витече з пакета, капуста остаточно пропаде.
Ці способи доступні на етапі квашення. А що ж робити, коли капуста вже готова, проте виявилась досить солоною.
Якщо капустка не набагато солоніша, ніж хочеться, при подачі полийте її ароматною олією і додайте тонко нашаткованої цибулі. Це трохи виправить ситуацію. Можна використовувати й інші продукти з активними смаками: імбир, журавлину, часник.
Відмінний результат дають хрусткі яблука кислих сортів. Вони не лише маскують смак, а й частково нейтралізують його. Часто пересолена квашена капуста цілком підходить для приготування вінегрету. Тоді солити страву, зрозуміло, не потрібно.
Метки: їжа, квашена капуста, кулинария, рецепт