Якщо ви відкриєте будь яку поварену книгу ІХХ – початку ХХ сторіччя, то будете здивовані великою кількістю екзотичних інгредієнтів у рецептах блюд. Тут і куріпки та рябчики, і ракові шийки з різноманітною рибою та багато чого іншого. Згодом перебіг подій призвів до спрощення рецептури багатьох популярних блюд. Дефіцитним продуктам знайшли доступні і дешеві замінники, але все ж таки намагалися смак зберегти максимально близько до оригіналу. Класичним прикладом такої трансформації є рецепт олів'є з ковбасою.
За загально сприйнятою версією автором цього салату є шеф-повар Люсьєн Олів’є, який вигадав його у ІХХ сторіччі. В нього нібито входила перната дичина, телячий язик, ракові шийки та паюсна ікра. Хоча достовірно це не відомо. По-перше, оригінальний рецепт утрачений. По-друге, вважається, що Олів’є міг змінювати склад салату в залежності від пори року, платоспроможності клієнта та інших обставин. Але незмінним була майонезна заправка. Саме вона додає салату свій особливий неповторний смак. І якщо інгредієнти конкуренти автора могли разгледіти в тарілці, то секрет соусу Олів’є тримав у тайні. До речі, експерти часто цю страву навіть відносять не до майонезних м'ясних салатів, а безвісних нині страв-майонезів.
У сучасних варіаціях рецептів салатів Олів’є головним чином змінюється м’ясний компонент. Він може бути у вигляді ковбаси, курятини, м’яса або креветок (мабуть замість ракових шийок). Але класичним смаком, який асоціюється з новорічними святами звичайно є рецепт олів'є з ковбасою.
Зазвичай для нього потрібно:
- ковбаса варена – 350 г;
- яйця – 3-4 шт.;
- огірки квашені – 3-4 шт.;
- морква – 2-3 шт.;
- картопля – 4-5 шт.;
- зелений горошок – 1 банка (200 г);
- сіль, перець чорний мелений – за смаком.
Щодо заправки можна порекомендувати, наприклад, майонез Торчин “Європейський”. Потрібно буде десь грамів 200. Чому саме цей?
По-перше, за нашою думкою він найбільше відповідає смаку дитинства. По-друге, він має 72% жирності, що найбільше відповідає домашнім майонезам. Саме майонез високої жирності використовують багато господинь.
Слід зауважити, якщо вас залучив напис на упаковці майонезу «низькокалорійний», не варто думати, що це дієтичний продукт. Так в ньому дійсно буде менше олії та калорій. Але добре відомо, що стійкість майонезу тим більша, чим вища жирність. Аби уберегти соус низької калорійності від розшарування в нього добавляють більше різних емульгаторів та стабілізаторів, хімії всякої.
Тому, аби отримати справжню насолоду від блюд на святковому столі, обирайте якісні складові.