“Розумна” шахова дошка відкриває абсолютно нові можливості для гри

Розробник електронних ігор ізраїльський стартап Particula пропонує "розумну" шахову дошку GoChess для поєдинків з віддаленими супротивниками або зі штучним інтелектом.

На перший погляд, це звичайна шахівниця зі звично розставленими фігурами. Однак усередині GoChess оснащена складною електронною начинкою і після її активації перетворюється на розумний роботизований ґаджет. Про це розповідає 24 канал.

шахи

Як це працює

Щоб почати гру, необхідно підключити спеціальний додаток через Bluetooth. Після того, як зв'язок із віддаленим партнером, зареєстрованим на одній із шахових онлайн-платформ, встановлено, можна робити перший хід. Компанія Particula пропонує кілька варіантів подальших подій.

 

У першому випадку у відповідь на зроблений хід віддалений партнер пересуне свою фігуру за допомогою крихітного колісного намагніченого робота, розташованого під дошкою. Можливі варіанти ходів з використанням комп'ютерної клавіатури, шахової дошки на екрані та навіть голосових команд.

 

Шахістам-початківцям GoChess робить підказки. Наприклад, узявши в руки фігуру перед тим як зробити черговий хід, гравець бачить кілька можливих його варіантів, які відзначає на дошці світлодіодне підсвічування у вигляді різнокольорових кружечків, де червоні означають – фігуру "з'їдять", фіолетові – невиправданий ризик і зелений – оптимальний варіант.

За бажання можна зіграти партію зі штучним інтелектом із 32 рівнями складності. У пам'яті девайса зберігаються всі зіграні партії та їхні результати.

 

 

 

Метки: розумні шахи