Розкрито, скільки Google заплатив, щоб бути головним пошуковиком в браузерах

Google заплатив іншим компаніям 26,3 млрд доларів за рік, щоб його пошукова система стояла за замовчуванням у смартфонах та веб-браузерах
Google

Про це повідомив топ-менеджер корпорації Прабхакар Рагаван, який відповідає за пошук та рекламу, під час антимонопольного судового розгляду в Міністерстві юстиції, передає Bloomberg.

За його словами, сума платежів від Alphabet Inc. (материнської компанії Google) іншим фірмам зросла більш ніж утричі з 2014 року за статус за замовчуванням. Мова йде про сплату, наприклад, Apple Inc. за розміщення пошукової системи на iPhone та інших пристроях.

Відомо, що пошукова реклама Google принесла компанії 146,4 млрд доларів доходу у 2021 році. При цьому виплати за те, щоб зробити пошуковик дефолтним, були найбільшими витратами корпорації.

Водночас за 2020 рік компанія заробила на рекламі 103 млрд доларів, а витратила — лише 19 млрд доларів. У 2019 році ситуація була приблизно такою ж: дохід становив 98 млрд доларів, а витрати — 17 млрд доларів.

Раніше Google відмовлявся розкривати конкретні цифри по рекламним видаткам та доходам. Там заявляли, що оприлюднення цих даних може зашкодити здатності компанії укладати контракти в майбутньому. Однак суддя Аміт Мехта, який веде антимонопольну справу, постановив розголосити всі цифри.

Метки: Google