Росія в обхід санкцій отримала комплекти для безпілотників, якими атакує Україну – ISW

Неефективність західних санкцій проти Ірану та РФ, ймовірно, сприяла тому, що Кремль зміг придбати компоненти для ударних безпілотників у США.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

 

Росія та Іран просувають плани щодо будівництва іранського заводу з виробництва безпілотних літальних апаратів на території Росії. Раніше Іран відкрив завод із виробництва дронів у Таджикистані.

Росія може використовувати свої значні економічні зв’язки з Таджикистаном через ОДКБ та ЄАЕС для відмивання компонентів дронів або закупівлі вироблених безпілотників для використання в Україні в обхід міжнародних санкцій.

 

Британська слідча група Conflict Armament Research (CAR) повідомила, що 82% іранських безпілотників Shahed-131, Shahed 136 та Mohajer-6, збитих в Україні, мали мікросхеми, напівпровідники та інші компоненти, які надходили зі США.

Більшість західних компаній, чиї компоненти були виявлені у збитих іранських безпілотниках в Україні, від початку війни заперечували прямий продаж компонентів до Росії, Ірану чи Білорусі.

 

За даними української розвідки, війська РФ використали у війні проти України близько 660 іранських дронів-“шахедів” і очікують нові постачання безпілотників.

До слова,  за даними The Wall Street Journal державні та приватні компанії Китаю постачають російським підприємствам, які перебувають під санкціями, навігаційне обладнання, технології для радарів і створення радіоперешкод, деталі для винищувачів, мікросхеми, які можуть застосовуватися у військовій техніці.

Крім того, турецькі компанії минулого року продавали обладнання, електроніку, запчастини та інші товари, які потрібні російським збройним силам. Серед них – американська продукція, заборонена для постачання Росію.