Четвер, 20 червня 2024 року

Робота у коворкінгу: основні правила захисту ваших даних

Праця в умовах коворкінгу може бути значно ефективнішою, ніж удома або в офісі. Оновлення атмосфери виключає фактори, що відвертають увагу, та дає змогу сфокусуватися на важливих завданнях. Однак використання публічної мережі може бути небезпечним для персональних даних. Вибираючи ноутбук для роботи та навчання, варто знати, які заходи вжити, щоб захистити себе від зловмисників.

коворкінг1

Антивірусна програма як основа безпеки

Шкідливе програмне забезпечення може потрапити до віртуального простору девайса внаслідок відкриття підозрілих електронних листів або відвідування заражених сайтів. На перший погляд, цього легко уникнути, володіючи базовими знаннями з кібербезпеки, але про них можна легко забути. Для зловмисників у такій ситуації відкриються наступні можливості:

  • редагування, копіювання та видалення файлів;
  • віддалене керування клавіатурою;
  • несанкціонований доступ до конфіденційної інформації;
  • викрадення паролів із браузерів і текстових документів.

Простим і надійним способом захисту даних у таких випадках стане встановлення антивірусного ПЗ. Антивірус одразу повідомить про наявність вірусів і виконає запит на профілактичну перевірку чи відновлення заражених файлів. Першочергово антивірусна програма спробує відновити пошкоджені файли, та коли це неможливо, дані просто видаляються з системи. Важливо пам'ятати, що в тому разі, коли пошкоджень зазнали системні файли, це може позначитися на роботі всієї системи загалом. Якісне антивірусне ПЗ — потужний та складний інструмент. Тому потрібно уважно читати всі сповіщення, які воно надсилає під час роботи.

коворкінг2

Основні методи захисту даних на ноутбуці

Щоб посилити впевненість у тому, що дані справді надійно захищені, варто взяти до уваги такі способи:

  1. Створення бекапів. Для важливих файлів потрібно обов'язково створювати резервні копії. Такий інструмент дозволить захистити дані не лише від видалення, але також від їхнього блокування шкідливим ПЗ. За наявності резервних копій, щоб позбутися вірусів, достатньо скористатися форматуванням диска.
  2. Шифрування даних. Надійним методом захисту конфіденційної інформації може стати шифрування. При зберіганні файли будуть автоматично шифруватися, завдяки чому доступ до них матиме виключно користувач за допомогою ключа. Найпопулярніші програми для шифрування — Cryptomator, Picocrypt, BitLocker.
  3. Створення надійних паролів. Формування паролів, які справді захистять інформацію від стороннього доступу, — спосіб надійний у власній простоті. Потрібно пам'ятати, що пароль, який заслуговує довіри, має складатися мінімум із 8 символів. Крім того, у його складі мають бути такі спеціальні символи, як $, #, %, @ та інші. Рекомендується мати різні паролі для різних ресурсів, оскільки лише один витік даних створить загрозу для всіх акаунтів.

У питанні захисту персональних даних вкрай важливо знайти баланс між зручністю користування девайсом та високим рівнем безпеки.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.