Різновиди горизонтальних жалюзі

З одного боку, вікна мають суто практичну функцію – пропускають сонячні промені всередину, тим самим освітлюючи інтер'єр, а з іншого – декоративну – прикрашають кімнату зсередини. Незалежно від того, чи висить на вікні фіранка, варто подбати і про відповідні класичні або жалюзі пліссе. На відміну від штор, які лише трохи розсіюють сонце, внутрішні горизонтальні жалюзі захищають від нього в спекотні літні дні, а вечорами забезпечують вашу конфіденційність. Тому сучасні жалюзі для вітальні, їдальні, кухні, ванної, спальні – надзвичайно функціональне та практичне рішення.

жалюзі1

Горизонтальні жалюзі

Раніше горизонтальні жалюзі висіли лише на вікнах офісів та комерційних приміщень. Однак у якийсь момент такі традиційні конструкції, що складаються з карнизу, вузьких ламелей (стрічок/планок) та механізму керування, стали використовуватись і в житлових квартирах та будинках. Вони зараз у моді, і все більше і більше людей цінують їх позачасовий універсальний стиль.

 

Сонцезахисні конструкції для різних кімнат

Сучасні жалюзі для вітальні, їдальні, кухні, ванної кімнати, спальні і т. д. - це дуже стильний елемент інтер'єру, який водночас чудово виконує свої основні функції – захист від сонця та сторонніх поглядів з вулиці. Оскільки сучасні виробники пропонують різні типи внутрішніх жалюзі, безумовно, без найменших проблем, ви зможете ідеально підібрати їх до загального оформлення. Незалежно від того, чи переважає у вашому будинку, квартирі чи офісі сучасний, класичний, скандинавський, лофт чи ретро стиль, горизонтальні жалюзі стануть чудовим доповненням до нього.

 

Види горизонтальних жалюзі

В даний час ми можемо вибирати з різних типів класичних жалюзі. Їх відрізняє насамперед матеріал, з якого вони виготовлені. При цьому найбільш популярними є стандартні внутрішні алюмінієві віконні жалюзі та горизонтальні дерев'яні (у тому числі бамбукові) жалюзі. Обидва є якісними виробами, які чудово виконують свої функції і водночас відрізняються оригінальним сучасним дизайном.

Інше питання – ширина планок. Стрічки для внутрішніх алюмінієвих віконних жалюзі можуть мати ширину:

 • 16
 • 25
 • 50 мм,

 

а у випадку горизонтальних дерев'яних жалюзі доступні варіанти:

 • 25
 • 50
 • 65 мм.

 

Режим керування може бути різним – ручним або автоматичним. Перший варіант підходить для невеликих конструкцій малої ваги, а ось автоматичне керування за допомогою пульта використовується для відкриття та закриття жалюзі на великих панорамних вікнах.

 

Керування рулонною шторою може бути двох типів:

 • Механічне. Намотування полотна на вал відбувається завдяки натягу ланцюжка керування.
 • Автоматичне. Штора рухається електроприводом. Найпоширенішим способом відкривання та закривання полотна є використання пульта дистанційного керування. Менш  поширеним варіантом є встановлення на стіну кнопки, яка пов'язана із приводом проводами.

 

жалюзі2

Догляд за конструкцією

Щоб механізм рулонної штори якомога довше залишався справним, потрібно дотримуватися кількох простих правил:

 1. Якщо ролета управляється вручну, потрібно уникати різких ривків ланцюжка, який потрібно обов'язково тримати вертикально.
 2. У жодному разі не смикайте за нижню планку конструкції, щоб відкрити полотно. Згодом вона може відірватися, зіпсувавши всю конструкцію.
 3. Слідкуйте за тим, щоб в привод не потрапила волога чи сторонні предмети.
 4. Не піддавайте конструкцію механічному впливу.

 

Доглядати механізм управління рулонної штори можна самостійно без допомоги майстра.

Метки: жалюзі