Міні АЗС - це автономні заправні станції, які часто застосовуються для постачання палива транспорту у віддалених чи важкодоступних місцях. Таке паливозаправне обладнання характеризується невеликими розмірами, компактністю, зручністю експлуатації та простотою обслуговування. Мобільні автозаправки можуть використовувати співробітники будівельних та транспортно-логістичних компаній, аграрних підприємств, автомайстерень та сервісних центрів. Завдяки їм можна забезпечити постійний доступ до паливно-мастильних матеріалів у будь-якому місці.
Особливости використання міні АЗС
Такі малогабаритні установки використовуються для зберігання, обліку нафтопродуктів, а також для заправки легкових та вантажних автомобілів, сільськогосподарської, дорожньої та будівельної техніки. Їх часто встановлюють на будмайданчиках та ділянках, де проводяться ремонтні роботи. Також без цього паливозаправного обладнання не обійтись при виконанні сільськогосподарських робіт на полях. Мобільні автозаправки можуть складатися з різних робочих вузлів та окремих деталей. До таких комплектуючих в основному належать:
- помпа для перекачування нафтопродуктів;
- фільтри грубого очищення для захисту від механічних домішок та твердих частинок;
- автоматичний заправний пістолет;
- вимірювальні лічильники;
- шланги.
Різні моделі можуть оснащуватись ємностями об'ємом від 50 до 1000 л. Резервуар для розміщення паливно-мастильних матеріалів переважно виготовляється з нержавіючої сталі та ударостійкого пластику. Мобільні автозаправні станції оснащені контрольно-вимірювальними приладами. Лічильники дозволяють автоматично реєструвати кількість виданого палива, що спрощує роботу оператору та запобігає можливим шахрайським діям. Багато моделей оснащені протипожежними датчиками та антивандальними замками, які забезпечують збереження кількості та якості нафтопродуктів, що розміщуються в ємностях.
Основні типи міні АЗС
Світові та вітчизняні виробники пропонують мінізаправки, що відрізняються конструкцією, габаритами, способом встановлення чи наявністю додаткових функцій.
На сайті https://petroline.ua/ru/mobilni-azs-do-1000-litriv/ представлені мобільні автозаправні станції, які дозволяють подавати дизпаливо та бензин. Бензинова або дизельна мінізаправка дозволить оперативно та безпечно постачати паливом транспорт.
Також автозаправне обладнання поділяється на:
- Модульні заправки. Вони представлені у вигляді компактної конструкції, що складається з різних компонентів: паливороздавальна колонка, помпа для перекачування нафтопродуктів, місткий резервуар. Модульна АЗС відмінно підійде при облаштуванні доріг або під час виконання нетривалих будівельних робіт.
- Контейнерні заправки. Мобільна контейнерна станція підходить для експлуатації у складних кліматичних умовах. Паливороздавальна колонка та резервуар розміщується у спеціальному контейнері, який стійкий до механічних впливів, різких перепадів температур. Для встановлення КАЗС не потрібно виконувати земляні роботи, зводити фундамент, монтувати злив аварійного палива.
- Пересувні автозаправні станції. Вони являють собою причіп із встановленою на ньому паливороздавальною колонкою та ємністю. Пересувний комплект заправки зазвичай має резервуар об'ємом до 480 л. Комерційна компанія чи нафтопереробне підприємство може використовувати ПАЗС, щоб продавати нафтопродукти (дизель, бензин, гас).
- Блочні автозаправки. Такі моделі характеризуються підземним розташуванням резервуарів. Завдяки їм можна раціонально використовувати площу, відведену для зберігання паливно-мастильних матеріалів.