Понеділок, 24 червня 2024 року

Прощальна церемонія: давним-давно канібалізм був нормою

Нове дослідження показує, що поїдання собі подібних серед людей було поширене набагато більше, ніж вважалося раніше.
Виявляється, що одна похоронна практика, яка вважалася відносно рідкісною, виявилася більш поширеною, ніж раніше вважали вчені.

У новому дослідженні вчені зосередилися на аналізі палеолітичних людських останків по всій Північній Європі. Результати дослідження припускають, що канібалізм був нормальною культурною практикою, яка здійснювалася на набагато більшій території, ніж вважалося раніше.
Близько 15 000 років тому на території Європи мешкали люди, відомі як мадленська культура. Результати нового дослідження показують, що канібалізм серед них був широко поширеною поведінкою — вони не ховали покійних, а поїдали їх. Про це пише Фокус з посиланням на Science Alert.

1ed5b045-b70fd83cb9eb183f1d28efd4217d83c3

Вчені виявили свідчення того, що канібалізм неодноразово практикувався по всій північно-західній Європі протягом відносно короткого періоду часу. Команда вважає, що ця практика була частиною похоронної поведінки серед мадленських груп. Вчені зазначають, що це відкриття цікаве саме по собі, оскільки є найдавнішим свідченням канібалізму як похоронного обряду.
Попри те, що час чинить вельми руйнівний вплив на більшу частину історії людей, мадленська культура залишила після себе досить багато свідчень свого мистецтва і технологій — знаряддя з каменю і кісток, з якими вони працювали, а також використовували для прикраси. Крім того, вченим доступно безліч кісток, що збереглися з того часу.

Під час дослідження вчені вивчили кістки з печери Гофа в ущелині Чедер, будинку знаменитої чедерської людини. Попри те, що раніше вчені вважали, що канібалізм у людей трапляється вкрай рідко, нові дані свідчать про те, що він був набагато поширенішим, ніж вважалося раніше.
Учені виявили на людських кістках сліди посмертних маніпуляцій — сліди зубів і порізів, пов'язані з розчленуванням, їжею і перепрофілюванням кісток для подальшого використання у вигляді інструментів і посуду. Наприклад, з людських черепів були зроблені чашки та миски. На решті двох ділянок було виявлено сліди як поховань, так і канібалізму.
Найцікавішим, на думку команди, є той факт, що всі докази канібалізму були виявлені в мадленських поселеннях. У результаті автори дослідження дійшли висновку, що саме мадлеці протягом відносно короткого часу практикували канібалізм, який, ймовірно, був частиною похоронної поведінки.

Метки: канібалізм

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.