Середа, 17 липня 2024 року

Про що свідчить неприємний запах з роту?

Неприємний запах з роту, або галітоз, є суттєвою проблемою для багатьох людей. Цей малоприємний симптом не тільки погіршує якість життя, але й може бути ознакою проблем зі здоров'ям. Саме тому важливо знати причини виникнення запаху з роту, і, звісно ж, способи розв'язання проблеми.

запах

Чому виникає неприємний запах з роту?

Однією з основних причин виникнення неприємного запаху з роту є розмноження бактерій у ротовій порожнині. Докладна інформація про цю проблему за посиланням https://stomatidine.com.ua/main-menu/nepriyemnij-zapah-z-rota/ . Мікроорганізми виробляють хімічні сполуки, які і є джерелом специфічного запаху. Зазвичай, розмноження патогенної мікрофлори відбувається внаслідок захворювань ротової порожнини, ясен та зубів. Іншими можливими причинами є:

  • споживання певних продуктів та напоїв (кави, газованих рідин, гострих та пряних страв);
  • куріння, вживання алкоголю;
  • зміна гормонального фону;
  • загострення хронічних захворювань;
  • недостатня ефективність гігієни ротової порожнини.

Неприємний запах вранці та ввечері

Несвіжий подих зранку зазвичай пов'язаний зі зниженням активності слинних залоз під час сну, що зі свого боку спричиняє збільшення кількості бактерій у ротовій порожнині. Слід зауважити, що цей стан не є симптомом патології, і повністю стабілізується після звичних гігієнічних процедур. До речі, несвіжий подих ввечері у більшості випадків має ту саму причину — зниженням активності слинних залоз.

Неприємний запах при захворюваннях

Якщо ж несвіжий подих ніяк не пов'язаний з часом доби й турбує людину постійно, слід звернути увагу на можливий розвиток недугів ротової порожнини. Наприклад, хронічний запах може вказувати на захворювання ясен або вивідних каналів. Також галітоз може бути симптомом проблем зі шлунково-кишковим трактом, тож не слід відкладати візит до лікаря.

Як прибрати запах з роту: полоскання з розчином Стоматидин®

При запальних процесах ротової порожнини прибрати неприємний запах допомагають спеціальні розчини для полоскань. Наприклад, інструкція Стоматидин® безпосередньо вказує галітоз як показання до застосування. Окрім цього розчин призначають для лікування таких запальних процесів як гінгівіт і стоматит, а також як засіб для гігієни порожнини рота. Для ознайомлення з повним переліком показань до застосування радимо відвідати офіційний сайт Стоматидин®.

Дія розчину обумовлена рідиною hexetidin — протимікробною, протигрибковою та протизапальною речовиною. Зазвичай лікарі призначають Стоматидин® при неприємному запаху з роту двічі на день по 15 мл. Препарат не розчиняють водою, адже рідина повністю готова до застосування. Достатньо полоскати порожнину рота до 30 секунд, після чого рідину слід сплюнути. Зверніть увагу: hexetidin є речовиною, що призначена для місцевої дії, тому її заборонено ковтати.

На завершення

Отже, несвіжий подих може бути викликаний цілим рядом причин, в першу чергу — запальними процесами в ротовій порожнині. Використання антисептичних полоскань може бути ефективним способом подолання цієї проблеми, але завжди важливо консультуватися з лікарем, особливо якщо галітоз має хронічний прояв. Головне — вчасно реагувати на цей симптом, оскільки він може вказувати й на інші проблеми зі здоров'ям.

Література

  • Сідельнікова, Л. Ф., & Дуднікова, М. О. (2011). Обґрунтування вибору засобів і методів індивідуальної гігієни порожнини рота у пацієнтів, які хворіють на галітоз, у різних клінічних ситуаціях. Новини стоматології, (4), 33-36.
  • Haranina, T. S., & Zhytariuk, L. V. (2012). Галітоз та можливості його корекції. Буковинський медичний вісник, 16(2 (62)), 43-46.
  • Янішен, І. В., & Масловський, О. С. (2015). Галітоз як проблема клінічної стоматології: частота і тяжкість у пацієнтів на етапах ортопедичного лікування. Медицина сьогодні і завтра, (1), 126-129.
  • Богату, С. І., & Любченко, О. А. (2020). Галітоз–лише стоматологічна проблема?. Вісник морської медицини, (4 (89)), 127-135.
  • Офіційний сайт Стоматидин®.
Метки: здоров'я

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.