Про що потрібно подбати при оренді квартири в великому місті

Зараз ринок оренди житла в Україні переживає справжній бум, спровокований військовими діями та економічними обставинами. Це стосується не тільки столиці і західних регіонів, а й багатьох міст і центрі і на сході України. Тому зняти квартиру у Запоріжжі може видатись не такою простою справою, як здається на перший погляд.
Зазвичай для пошуку квартири в оренду використовують наступні шляхи:

  • через знайомих;
  • за допомогою рієлторських фірм;
  • по об’явам в Інтернет.

Останній спосіб завоював популярність в останнє десятиріччя з поширенням доступу до Всесвітньої мережі. Пошук став більш цивілізованим та зручним з появою спеціалізованих сайтів-агрегаторів, таких, як, наприклад, country.ua. Такі сайти надають досить об’ємну інформацію про житло, яке здається в оренду. Зі світлинами, уніфікованим переліком основних параметрів та можливістю підбору та сортування за різними критеріями. Тож для первісного підбору варіантів цього цілком достатньо. Але потім вам все одно доведеться йти на огляд квартири, спілкуватись з власником або посередником.

оренда житла

На що потрібно звертати увагу при огляді житла та спілкуванні з власником

Сподіваємося, що ще на начальному етапі перегляду варіантів ви визначили для себе основні критерії вибору житла для оренди та їх пріоритетність. Це можуть бути ціна, наявність певної інфраструктури (транспорт, магазини, школи, дитсадки тощо), близькість до місця роботи. Але є деякі моменти, на які не всі одразу звертають увагу. Наприклад, для такого промислового міста, як Запоріжжя, де майже чверть площі займають підприємства, актуальним є питання екології. Слід поцікавитись якістю повітря, і можливо не тільки у власника житла, а й у сусідів, або просто людей на вулиці.
Окрім візуального огляду житла слід звернути увагу на деякі формальні моменти:

  1. Перевірити документи, які підтверджують право власності на житло. Це можуть бути свідоцтво про право власності на нерухоме майно, витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, витяги про державну реєстрацію права власності. Зверніть увагу на то, чи немає інших власників, які претендують на проживання в квартирі. Бо тоді для оренди знадобиться і їх згода.
  2. Перевірити, чи не знаходиться квартира в іпотеці.
  3. Бажано також перевірити, чи не здано це житло вже комусь. Тут можна сподіватись на чесність орендодавця, посередника, або ж поцікавитись у сусідів.
  4. Якщо квартира знаходиться в будинку, який управляється ОСББ, необхідно уточнити всі моменти, які стосуються взаємодії з цим громадським об’єднанням, зокрема додаткові фінансові витрати чи колективні роботи.

У будь якому випадку оренда житла повинна відбуватись на основі договору, складанню якого ви повинні приділити особливу увагу, і прописати всі моменти.

Метки: оренда житла