Причини головних болей

Головний біль – поширене явище, яке погіршує якість життя людей. При цьому людині важко зосередитись навіть на повсякденних заняттях, не кажучи вже про серйозну роботу та навчання.

Сприятливі фактори

Причин головного болю багато. У деяких випадках неприємні відчуття проходять після повноцінного відпочинку та сну, але іноді вони регулярно повторюються. У таких ситуаціях говорять про хронічну патологію (мігрень або посттравматичний головний біль).

Мережа аптек «Бажаємо здоров'я» пропонує купити препарати від мігрені за доступною ціною зі зручною адресною доставкою. На сайті аптеки представлений широкий асортимент медичних препаратів від мігрені вітчизняних та зарубіжних виробників. До кожного засобу додається інструкція із докладною інформацією щодо застосування.

Появу головного болю провокує багато факторів, включаючи наступні:

 • залежність від погодних умов;
 • постійні стресові ситуації;
 • надмірні фізичні навантаження.
 • тривале перебування на сонці чи холоді;
 • порушення сну;
 • вживання алкоголю та куріння;
 • порушення режиму харчування – недоїдання чи надмірне вживання їжі.

Для ефективного лікування головного болю слід поставити правильний діагноз. Це під силу лише грамотним лікарям з великим досвідом роботи.

У яких випадках виникає головний біль

Види головного болю:

 1. Мігрень – напади інтенсивного головного болю пульсуючого характеру. Таку патологію найчастіше діагностують у жінок. Вона часто супроводжується нудотою, запамороченнями, підвищенням сприйнятливості до світла та гучних звуків. Її причини криються у спадковій схильності та наявності в анамнезі гіпертонічної хвороби. Захворювання можуть виявити після перенесених інсультів, стресових ситуацій та на фоні депресій.
 2. Головний біль напруги характеризується неприємними відчуттями давлячого або стискаючого характеру в різних зонах голови з переходом у шийний відділ хребта. Причинами такого явища можуть бути перевтома, нестача сну та фізичної активності.
 3. Головний біль після травми – зазвичай розвивається після ушкоджень голови та шийного відділу хребта. Він проявляється запамороченнями та підвищеною втомлюваністю. Неприємні відчуття з'являються одразу після травми та можуть утримуватися протягом кількох місяців.
 4. Головний біль після інфекцій – розвивається після перенесених респіраторних захворювань, застуд та грипу. Він супроводжується підвищенням температури та слабкістю. Зазвичай біль знімається за допомогою жарознижувальних засобів, але іноді він може бути ознакою тяжких патологій, включаючи менінгіт.
 5. Головний біль при запаленні носових пазух – супроводжується нежитю та набряком слизових оболонок. Неприємні відчуття з'являються в лобній частині голови або приносових зонах. Зазвичай вони не проходять до моменту повного одужання від основного захворювання.

З'ясування причин головного болю можливе після огляду спеціалістом та проведення досліджень. Серед інструментальних методів діагностики патологій важливе місце займають МРТ та УЗД головного мозку з виявленням ділянок порушень кровообігу у його різних відділах.

Метки: аптека, головний біль, мігрень