Подробиці про класичні гітари: як вибирати і доглядати, відповіді на запитання

Читать на русском

Зараз гітари існують будь-яких розмірів та форм. Відрізняються вони характером звучання. Їхній асортимент можна продовжувати до нескінченності. Проте професійні музиканти часто обирають саме класичну гітару. Тому йтиметься переважно про неї.

гитара

Поради щодо вибору класичної гітари

Найважливіше – на інструменті має бути комфортно грати. Як професіоналу, так і новачкові. Якщо гітара купується для маленької дитини, вона не має бути більших розмірів. А якщо дорослому подобається мініатюрніший інструмент - це теж вітається.

Характер звучання гітари багато в чому залежить від характеру деревини, з якої вона виготовлена. Більшість високоякісних інструментів містять деки з цілісних шматків дерева. Часто їли чи кедра. Вибирати з цих матеріалів належить на основі індивідуальних переваг. Для тих, кому потрібна класична гітара за бюджетною вартістю, краще підійде кедр. А дорогі варіації частково виготовлені (задня та бічна панель) із цілісного палісандра. Найкращі з них мають грифові накладки з чорного дерева.

Зовнішній вигляд не впливає на характер гри, але допомагає відтворити особливу атмосферу. Елегантна гітара з красивого дерева з цікавою формою подарує власнику та слухачам більше задоволення, ніж звичайна.

Класичний різновид - досить індивідуальний. Немає 2-х однакових музикантів. Тому перед покупкою важливо зрозуміти, що саме потрібно від гітари. Потрібно порадитися з учителем чи наставником, який допоможе зробити остаточний вибір. Або можна звернутися до експертів компанії “Гітарний дім”, вони також нададуть допомогу.

Як доглядати класичну гітару

Т.к. інструмент складається з дерева – важливо підтримувати вологість у межах 40-60%. Для цього можна скористатися термометром, який потрібно тримати у футлярі. Зберігати гітару у ньому завжди необхідно, т.к. він - найкращий захист від всіляких зовнішніх впливів.

Але важливо врахувати, що класична гітара не повинна піддаватися попаданню під високі температури. Тому тримати її під відкритим сонцем чи в салоні (а також і в багажнику) авто – категорично не рекомендується.

Струни та гриф важливо регулярно протирати. Особливо після кожної гри. Це допоможе усунути сліди поту та жиру.

Щорічно або з появою неполадок важливо віддавати інструмент на огляд майстру. Фахівець налаштує та відремонтує гітару.

Популярні питання користувачів про класичні гітари

Чим класичний інструмент відрізняється від акустичного?

Головна відмінність полягає у застосуванні нейлонових струн замість зроблених зі сталі. Ця обставина впливає на звук та відчуття при грі. А також класичні гітари не вимагають присутності анкерного стрижня у внутрішній частині грифу. Вони зазвичай оснащені плоскою накладкою і часто містять цей елемент у більш потовщеному вигляді.

Чи кожна гітара, що містить нейлонові струни – класична?

Застосування струн із нейлону – яскрава характеристика гітари класичного типу. Вони наділяють її характерним звучанням та відчуттями при грі, які відмінні від акустичного інструменту.

Чи можна грати на класичній гітарі як акустичній?

Цілком можливо. Т.к. обидва види 6-струнні та стандартно налаштовуються, на класиці можна виконувати призначені для акустики композиції. Хоча мелодія звучатиме інакше (через інший вид струн), багатьом такий варіант гри припаде до душі.

Чи можна використовувати струни акустичної гітари на класичній?

Експерти цього не рекомендують. Т.к. у класичній гітарі у внутрішній частині грифа немає спеціального стрижня. А він зміцнює конструкцію і, зокрема, посилює навантаження від металевих струн. Тож вони не підходять. Інакше гриф гітари буде сильно пошкоджений.

Читати по-українські

Подробности о классических гитарах: как выбирать и ухаживать, ответы на вопросы

Сейчас гитары существуют любых размеров и форм. Отличаются они и характером звучания. Их ассортимент можно продолжать до бесконечности. Однако, профессиональные музыканты часто выбирают именно классическую гитару. Поэтому речь пойдет преимущественно о ней.

гитара

Советы по выбору классической гитары

Самое важное - на инструменте должно быть комфортно играть. Как профессионалу, так и новичку. Если гитара  покупается для маленького ребенка, она не должна быть больших размеров. А если взрослому нравится более миниатюрный инструмент - это тоже приветствуется.

Характер звучания гитары во многом зависит от характера древесины, из которой она изготовлена. У большинства высококачественных инструментов содержатся деки из цельных кусков дерева. Часто ели или кедра. Выбирать из этих материалов предстоит на основе индивидуальных предпочтений. Для тех, кому нужна классическая гитара по бюджетной стоимости  - лучше подойдет кедр. А дорогостоящие вариации частично изготовлены (задняя и боковая панель) из цельного палисандра. Самые лучшие из таковых наделены грифовыми накладками из черного дерева.

Внешний вид сильно не влияет на характер игры, но помогает воссоздать особую атмосферу. Элегантная гитара из красивого дерева с интересной формой подарит обладателю и слушателям больше удовольствия, чем обычная.

Классическая разновидность - достаточно индивидуальна. Не существует 2-х одинаковых музыкантов. Поэтому перед покупкой важно понять, что именно нужно от гитары. Необходимо посоветоваться с учителем или наставником, который поможет сделать окончательный выбор. Или можно обратиться к экспертам компании “Гітарний дім”, они тоже окажут помощь.

Как ухаживать за классической гитарой

Т.к. инструмент состоит из дерева - важно поддерживать влажность в пределах 40-60%. Для этого можно воспользоваться термометром, который необходимо держать в футляре. Хранить гитару в нем постоянно нужно, т.к. он - лучшая защита от всевозможных внешних воздействий.

Но, важно учесть, что классическая гитара не должна поддаваться попаданию под высокие температуры. Поэтому держать ее под открытым солнцем или в салоне (а также и в багажнике) авто - категорически не рекомендуется.

Струны и гриф важно регулярно протирать. Особенно после каждой игры. Это поможет устранить следы пота и жира.

Ежегодно или при появлении неполадок важно отдавать инструмент на осмотр мастеру. Специалист настроит и отремонтирует гитару.

Популярные вопросы пользователей о классических гитарах

Чем классический инструмент отличается от акустического?

Главное отличие кроется в применении нейлоновых струн вместо сделанных из стали. Это обстоятельство влияет на звук и ощущения при игре. А также классические гитары не требуют присутствия анкерного стержня во внутренней части грифа. Они по обыкновению оснащены плоской накладкой и часто содержат этот элемент в более утолщенном виде. 

Каждая ли гитара, которая содержит нейлоновые струны - классическая?

Применение струн из нейлона - яркая характеристика гитары классического типа. Они наделяют ее характерным звучанием и ощущениями при игре, которые отличны от акустического инструмента.

Можно ли играть на классической гитаре в качестве акустической?

Вполне возможно. Т.к. оба вида 6-струнные и стандартно настраиваются, на классике можно исполнять предназначенные для акустики композиции. Хоть мелодия будет звучать иначе (из-за другого вида струн), многим такой вариант игры придется по душе.

Возможно ли использовать струны акустической гитары на классической?

Эксперты этого не рекомендуют. Т.к. в классической гитаре во внутренней части грифа не содержится специального стержня. А он упрочняет конструкцию и в частности усиливает нагрузку от металлических струн. Поэтому они не подходят. Иначе гриф гитары будет сильно поврежден.

Метки: гитара