Півонії – квіти, які закохують в себе

Існують рослини, які нікого не залишають байдужими. Деякі представниці квіткового королівства привертають увагу до себе незвичною формою, як то орхідеї. Інші красуні – як троянди, зачаровують красою, різноманіттям і ароматами. До речі, у троянди є конкурент і це півонія.

півонії

Півонії – дуже красиві багаторічні рослини, які користуються популярністю і серед споживачів, які купують квіти для букетів, і серед флористів, і навіть стилістів та ландшафтних дизайнерів. Це не дивно. Бо, по-перше, існує багато різновидностей півоній. По-друге, це рослини більш доступні за ціною ніж ті ж самі троянди. По-третє, вони нереально красиві і мають чарівний аромат. Сумніваєтеся? Консультанти УкраФлора радять на власному досвіді в цьому переконатися. Хоча, упевнитися в різноманітті півоній дозволяють навіть фотографії представлені в каталозі маркету.

Для вази чи саду?

Півонії – це універсальні квіти, які чудово виглядають у якості букету, ідеально підходять для інтер’єрних квіткових композицій. Крім того їх обожнюють квітникарі і ландшафтні дизайнери, бо вони в саду чи парку здатні створити казкову атмосферу.

Біологи нараховують біля 4500 різновидностей цих квітів. Безперечно, не всі вони представлені в місцевих умовах, деякі можна зустріти тільки в далеких країнах. Але у споживача тим не менше є з чого обирати. Є три великі групи рослин це півонії:

  • Деревоподібні;
  • Трав’янисті;
  • ІТО.

В кожній групі є свої підгрупи. Чим відрізняються рослини з цих трьох груп? Деревовидні, як і зрозуміло з їх назви, скоріше нагадують кущі. Вони як правило досягають висоту 1.5м подекуди навіть 2м. У рослин стеблі прямі, товсті і мають світло-коричневе забарвлення (як у кущів). Ці рослини не в’януть коли приходить осінь. А з кожним роком все більше розростаються. Відрізняє їх великий розмір красивих квіток, які в діаметрі можуть досягати до 20 см. Одна така квітка посеред вашого саду – і Вау ефект гарантований. До речі, обожнюють їх квітникарі не тільки за простоту догляду і невибагливість, але і за кольорове різноманіття. Адже такі рослини мають квіти як у блідо-рожевій гаммі, так і пурпуровій.

Трав’янисті півонії теж багаторічні, але вони не схожі на кущі та восени фактично «зникають» з поля зору. Зате, дякуючи своїм кореневищам, навесні з’являються знову вже у вигляді оновлених рослин. Група трав’янистих дуже широка і включає екземпляри:

  • Махрові;
  • Немахрові;
  • Напівмахрові.

Також біологи розрізняють півонії японські та анемоновидні.

А от ІТО півонії, це не якась химерна високотехнологічна назва, це гібрид трав’янистих і деревоподібних рослин. Щодо назви, то це прізвище людини, яка фактично «створила» цю нову варіацію півоній.

півонії купити

Консультанти UkraFlora радять придати півонії для своєї прибудинкової ділянки і зробити свій квітник казково красивим. І не забувайте про ці квіти в якості подарунку. Враження від їх краси не менш яскраве ніж від троянд. Деякі споживачі навіть віддають перевагу саме півоніям, бо вони ну справді нереально красиві.